XX міжнародні Тернопільські нобелівські читання

10 грудня 2010 року в читальній залі науково-технічної бібліотеки ТНТУ імені Івана Пулюя відбулися XX міжнародні Тернопільські нобелівські читання, організовані Тернопільським національним технічним університетом імені Івана Пулюя спільно з Тернопільською обласною державною адміністрацією, Тернопільською обласною радою, Тернопільським осередком Наукового товариства Шевченка та Тернопільською асоціацією нобелівських студій.

Програма заходу розпочалась з реєстрації учасників під музичний супровід камерного оркестру Тернопільського музичного училища ім. С.Крушельницької та огляду експозиції музею Івана Пулюя у Тернопільському національному технічному університеті.

Під час відкриття наукових читань вступне слово мовив ректор університету - Петро Ясній.

З вітальними словами до всіх присутніх звернулись Михайло Цимбалюк, голова Тернопільської обласної державної адміністрації та Олексій Кайда, голова Тернопільської обласної ради.

Продовженням дійства було урочисте клубне погашення поштових відправлень з нагоди XX міжнародних Тернопільських нобелівських читань.

Очолювали пленарне засідання: М.А.Андрейчин, член-кореспондент Національної академії медичних наук України, засл. діяч науки і техніки України, дійсний член НТШ, професор; Р.М. Рогатинський, проректор з наукової роботи ТНТУ ім. І.Пулюя, професор.

Доповідали:

• В'ячеслав Тютюнник, президент Міжнародного інформаційного нобелівського центру (Російська Федерація) - "Наукометрія нобелістики"
  • Віталій Абліцов, головний редактор журналу "Державна справа" (м.Київ) - "Документальна основа українських нобелівських претензій"
  • Михайло Довбенко, директор Інституту відкритої політики (м.Київ) - "Методологія виходу з економічної кризи у працях нобелівських лауреатів та реалії України"
  • Ібрагім Сіркі (Індія) - "Економіка соціального забезпечення. Амартіа Сен - нобелівський лауреат 1998 року"
  • Михайло Андрейчин, завідувач кафедри інфекційних хвороб з епідеміологією, шкірними та венеричними хворобами Тернопільського державного медичного університету ім.І.Я. Горбачевського, голова Тернопільського осередку НТШ - "Відкриття збудників інфекційних хвороб у світлі рішень нобелівського комітету"
  • Олег Покотило, професор ТНТУ ім.І.Пулюя - "Конструктори молекул"
  • Юрій Скоренький, завідувач кафедри фізики ТНТУ ім.І.Пулюя - "Нобелівська премія з фізики 2010 року"
  • Микола Василега-Дерибас, член Наукового товариства ім. Шевченка (м.Київ) - "Хто ж перший - Рентген чи Пулюй?"
  • Олександр Рокіцький, доцент ТНТУ ім.І.Пулюя - "Внесок Івана Пулюя у відкриття та дослідження Х-променів"
  • Нянджі Мампуту (Демократична Республіка Конго) - "Нельсон Мандела - лауреат Нобелівської премії миру"
  • Коніба Кассамбара (Малі) - "Воле Шоїнка лауреат Нобелівської премії з літератури" Степан Костюк, директор Тернопільського обласного краєзнавчого музею, голова Тернопільської обласної організації Національної спілки краєзнавців України - "Символ "крові душі" в оповіданні Шмуеля Агнона "Танок смерті"
  • Василь Ніконенко, професор ТНТУ ім.І.Пулюя - "М.Шолохов і нобелівська премія"
  • Олександр Левченко, дослідник нобеліани - "Тернопільські нобелівські читання як складова нобелівського руху в Україні"

Завершальним етапом заходу стало обговорення доповідей та закриття ХХ міжнародних Тернопільських нобелівських читань.