Випускники військової кафедри ТНТУ
склали присягу на вірність народу України

78 випускників військової кафедри Тернопільського національного технічного університету імені Івана Пулюя 23 липня 2014 р. склали присягу на вірність народу України.

Впродовж двох років юнаки навчалися за програмою підготовки офіцерів запасу, що дає передусім дисцип­лінарну відповідальність, опанування азів військової справи, а також здобуття нових знань, які ніколи не зай­ві.

Тепер, коли хлопці пройшли військові збори та склали державну атестацію, їм присвоєно звання «молодший лейтенант запасу».

Урочистості з цієї нагоди відбулися на базі СК «Політехнік». Привітати випускників прийшли командири, викладачі кафедри військової підготовки, вище керівництво університету та керівництво області, а також батьки, рідні та близькі.

Особисто привітав молодих українців із цим важливим моментом в їхньому житті т.в.о. Тернопільського обласного військового комісара полковник Володимир Катинський.

— Я думаю, що ті, хто сьогодні стоять в строю і збираються прийняти присягу на вірність українському народові, в першу чергу, свідомо обрали цей шлях і вирішили стати справжніми захисниками Вітчизни, аби в подальшому з честю і гідністю носити офіцерські погони, — зазначив Катинський.

Ректор університету Петро Ясній побажав випускникам успіхів у служінні Батьківщині, доброї життєвої дороги і безхмарного мирного неба над головою, яке в цей день усіх щедро благословило дощем.

— Користуючись нагодою, я хочу подякувати керівництву Одеської Військової академії за тісну і плідну співпрацю, яка є між нашими вищими навчальними закладами у тій великій і важливій для України справі — підготовці офіцерів запасу, — сказав Петро Володимирович.

Також привітав молодих офіцерів перший проректор ТНТУ ім.І.Пулюя Митник Микола Мирославович.

Від обласного керівництва випускників вітала заступник голови Тернопільської облдержадміністрації Михно Наталія Володимирівна. А від імені наставників та командирів із напутніми словами до юнаків звернувся підполковник запасу, викладач кафедри Тактико-спеціальної підготовки офіцерів запасу Військової академії м.Одеса Фомін Василь Лукич.

Від імені випускників слова подяки викладачам промовив молодший лейтенант Володимир Сагаль. Він також подякував усім, хто в нелегкий час захищає Україну, хто вірний присязі, хто служить в зоні АТО.

— Друзі, товариші, без п'яти хвилин офіцери! До цього дня ми готувалися два роки. Ми прийшли сюди недосвідченими хлопцями, а зараз з усією відповідальністю готуємось зробити важливий крок — крок в життя, сумлінний та відповідальний. Зараз ми підкріплені знаннями, якими завдячуємо нашим викладачам, наставникам, друзям та колегам, офіцерам, які весь цей час були поряд з нами, навчали та ділилися досвідом. Ми, як справжні та достойні люди, повинні дати та дотримати, не зрадити трьом важливим присягам: перша — це присяга перед Богом та батьками, які подарували нам життя, друга — це присяга країні, славу якої ми повинні пронести крізь усе життя і третя присяга — це присяга коханій людині. Ми, курсанти, щиро дякуємо за підтримку офіцерам-педагогам, батькам та коханим, які впродовж усього часу навчання підтримували нас, додавали сил і наснаги і зараз разом з нами розділяють цю важливу мить. Ми даємо клятву на вірність ніколи не зрадити Україну та український народ. Слава Україні! Героям Слава! — сказав без п'яти хвилин офіцер Володимир Сагаль.

На добру долю майбутніх офіцерів запасу благословили священники тернопільських храмів: отець Іван Гуня з церкви Всіх святих українського народу та отець Ярослав Єфремов з церкви Перенесення мощей св. Миколая.

Опісля відбулося урочисте прийняття військової присяги. Отримавши офіцерські посвідчення, молоді лейтенанти востаннє пройшли плацом кафедри і на прощання підкинули в небо традиційну жменьку копійок.

Більше фото можна переглянути на сторінці Facebook