«Олімпійський урок» у Тернопільській політехніці

Кожного року напередодні професійного свята — Дня фізичної культури і спорту по всій Україні проводиться «Олімпійський урок».

Основна мета уроку — пропаганда здорового способу життя, формування зацікавленості студентів до занять фізичними вправами та стійкого інтересу до олімпійського руху — провідника миру, духовності, єдності.

В Тернопільському національному технічному університеті імені Івана Пулюя готувались до проведення «Олімпійського уроку» разом — усім складом кафедри фізичного виховання і спорту.

Для проведення уроку був запрошений випускник нашого університету — дворазовий фіналіст Олімпійських Ігор, багаторазовий призер чемпіонатів України, Європи і Світу — Олександр Волинець.

Олександр провів зі спортсменами-плавцями університету показове тренування та естафету, ознайомив студентів з основними положеннями Кодексу честі олімпійця, розповів про свій особистий спортивний шлях.

Доцент кафедри, триразовий призер чемпіонатів Світу з гирьового спорту Зіновій Кульчицький ознайомив студентів з олімпійською символікою та з правилами естафети олімпійського вогню.

Завідувач кафедри Курко Я.В. повідав студентам про зародження стародавніх Олімпійських ігор, сходинки історичного розвитку олімпійського руху, діяльність француза барона П'єра де Кубертена — засновника сучасних Олімпійських Ігор, а також про розквіт олімпійського руху незалежної України.

Результатами проведення Олімпійського уроку та Олімпійського тижня є — розкриття здібностей, виховання морально-вольових якостей, підвищення та вдосконалення рівня спортивної майстерності у студентів, виховання здорової, всебічно розвинутої, фізично досконалої людини та розвиток студентського спорту.