Впровадження елементів військової підготовки на заняттях
з фізичного виховання

Фізична підготовка є одним із основних предметів професійної та бойової підготовки, важливою та невід’ємною частиною підготовки молоді до служби у Збройних Сила України, забезпечення власної безпеки і безпеки людей у надзвичайних ситуаціях мирного і воєнного часу.

Загострення військово-політичної обстановки в Україні зумовило необхідність злиття процесів фізичного виховання і військової підготовки.

У нашому університеті на заняттях з фізичного виховання студенти додатково навчаються прикладному плаванню; виконувати стройові прийоми у складі підрозділу у пішому порядку; пересуватися на полі бою (техніка бігу на будь-якій місцевості); долати перешкоди (вправи на смузі перешкод); метати гранати на влучність і дальність; розпалювати вогнища; встановлювати палатки; надавати першу допомогу постраждалим на воді і при надзвичайних ситуаціях.

Заняття спрямованi на виховання у молоді впевненостi у своїх силах, смiливостi та рiшучостi, уміння переносити фізичні і психологічні навантаження, а також на прискорення адаптації до умов військової служби.