У новому рейтингу університетів світу тернопільський виш — перший в Україні!

Тернопільський національний університет імені Івана Пулюя зайняв 1 місце серед українських ВНЗ та 21 місце серед європейських ВНЗ за вебометричним показником Presence Rank, а також 44 місце серед українських ВНЗ в міжнародному рейтингу Webometrics!

Зазначимо, що Webometrics є одним з найбільших та найвідоміших рейтингів світу. Починаючи з 2004 року і кожні шість місяців групою The Cybermetrics Lab (Іспанська національна дослідницька рада, CSIC) виконується незалежне, об'єктивне, вільне, відкрите наукове дослідження інформації про роботу університетів з усього світу, яка базується на їх веб-присутності.

Оцінювання університетів відбувається за допомогою поєднання чотирьох показників:

• presence (присутність) — кількість присутніх на сайті університету сторінок усіх форматів, проіндексованих пошуковою системою Google - 5%;
  • impact (вплив) — комбінація кількості зовнішніх гіперпосилань на домен університету (external inlinks) та кількості доменів, з яких ці посилання надходять (referring domains) — 50%;
  • openness (прозорість або відкритість) – кількість цитат авторів університету відповідно до Google Scholar Citations — 10%;
  • excellence (якість) — наукові статті, що опубліковані авторами університету в журналах, проіндексованих бібліометричною базою SCOPUS, та входять до складу 10% статей, найбільш цитованих у своїх наукових галузях за версією Scimago Group — 35%.