Міхал Божек

У 1980 році Міхал Божек заснував свою власну компанію «Ustronianka» з виробництва мінеральних вод, яка з невеликого заводу перетворилася на загальнонаціональну компанію.

У 2007 році за ініціативи Міхала Божека було створено базу практики для студентів Тернопільського технічного університету імені Івана Пулюя. На даний час практику пройшли більше 300 студентів ТНТУ. В результаті тісної співпраці університету та компанії в лютому 2010 року було відкрито спільну лабораторію комп'ютерних систем і мереж, де студенти опановують основи програмування, комп'ютерних наук та автоматизації технологічних процесів, зокрема, і в харчовій промисловості.

На практику направляються студенти 2-3 курсів. Програма дозволяє ознайомитись із сучасним автоматизованим виробництвом та набути практичного досвіду роботи на машинах з виробництва пластикової тари, розливу та пакування продуктів харчування. Під час проходження практики студенти забезпечуються безкоштовним житлом. Міжнародне стажування на виробничих потужностях компанії «Устронянка» дозволяє студентам ТНТУ досконало опановувати польську мову за технічним напрямком та виконувати сучасні дипломні проекти з автоматизації підприємств харчової та переробної промисловості.

Міхал Божек — польський патріот, любитель мистецтва і бізнесмен. Член Комітету Солідарність. Багаторазово нагороджений за благодійність. На прохання Ради Міністрів він був нагороджений польським президентом, Олександром Кваснєвським, коричневим і золотим хрестом за заслуги. 20.03.2017 року був нагороджений золотою почесною відзнакою за внесок у розвиток Сілезького воєводства.

Міхал Божек продовжує традицію сімейного бізнесу, що розпочався у 1926 році. Як власник і президент «Устронянки» очолює свою власну компанію, в якій працює близько півтори тисячі людей. На початку компанія складалася з 7 людей, на годину вироблялось 700 пляшок. Сьогодні на «Устронянці» працює близько 500 чоловік і виробляється більше 100 000 пляшок на годину.

Історія успіху «Устронянки» не надто відрізняється від історії інших польських компаній, які були створені в той же період і сьогодні є основою польської економіки. Ця історія є історією працьовитості, віри в успіх і правильної стратегії, а також сміливих рішень і вдалих інвестицій. Найважливішою інвестицією була покупка в 1994 році заводу з розливу води в в Бялій Опольського воєводства. У 2000 році підприємець придбав завод з виробництва, який існує з 1963 року, бренд — Čantoryje. У наступні роки повністю модернізував і розширив завод в Устроні. Зароблені кошти він весь час витрачає на інвестиції, які стали запорукою успіху «Устронянки».

Окрім бізнесу Міхал Божек сповідує суспільні цінності. Прикладом є замок в Гродзі Сілезія, який з 1994 року є його власністю і, який він постійно відновлює, збирає в ньому історично-цінні експонати. Те ж саме відноситься і до спорту. З початку 2015 року компанія Міхала Божека є єдиною офіційною водою польської національної збірної з футболу і офіційним спонсором національної збірної. Раніше, протягом більш ніж 14 років, він підтримував спортивний клуб «Вісла Устронянка».

Створена Міхалом Божеком «Устронянка» виграла безліч престижних нагород. Вона є одним з найбільш впізнаваних польських брендів, про що свідчить триразовий вибір споживача як Супербренд, створений в Польщі, але Міхал Божек хоче зробити «Устронянку» ще сильнішою, довести, що сімейний бізнес може створити інноваційний продукт, який має міжнародний успіх.

Компанія постійно інвестує в науково-дослідні і дослідно-конструкторські проекти. Вона працює з багатьма науково-дослідними інститутами та університетами. Реалізовано багато власних інноваційних рішень в області харчових технологій.

Багато років «Устронянка» тісно співпрацює з польськими та закордонними університетами. Щорічно десятки студентів проходять стажування та практику на заводах компанії. «Устронянка» є базою для написання науково-дослідницьких, магістерських, кандидатських та докторських робіт.

Міхал Божек є засновником багатьох наукових і спортивних стипендій для талановитих молодих людей. Разом зі своєю дружиною Сюзанною Божек «Устронянка» є засновником Фонду, місія якого полягає в тому, щоб підтримати і допомогти талановитим спортсменам, зокрема дітям, чиї родини не мають достатніх коштів для забезпечення їх розвитку.

За свою роботу і внесок в розвиток польської науки був нагороджений медаллю «За заслуги» Вроцлавського університету природничих наук. Як видатний підприємець є членом Конвенції Вроцлавського університету природничих наук.

27 квітня 2017 року