Гаврилишин Богдан Дмитрович

Богдан Дмитрович Гаврилишин народився 19 жовтня 1926 р. — український, канадський та швейцарський економіст, громадський діяч та меценат. Дійсний член Римського клубу.

Богдан Гаврилишин народився 19 жовтня 1926 року у селі Коропець (тепер Тернопільська область, Україна). Під час ІІ Світової війни у 1944 р. його забирають до Німеччини. Після 1945 р. він перебуває у таборі для переміщених осіб, а у 1947 р. виїжджає до Канади, де спочатку працював лісорубом, організовував вечірні класи для українців з англійської мови та займався діяльністю у профспілках.

У 1952 р. здобуває ступінь бакалавра, а 1954 р. магістра спеціальності «Інженер-механік» в Університеті Торонто. У 1954–1960 рр. займає посади з дослідництва, інженерної справи та менеджменту в Канаді. З 1960 р.— мешканець Швейцарії. 1976 р. здобуває ступінь Ph. D. з економіки у Женевському Університеті.

З 1988 року працює на громадських засадах в Україні. Від здобуття Україною незалежності, Богдан Гаврилишин є радником кількох Президентів України, прем'єр-міністрів та Голів Верховної Ради.

Майже тридцять років Б. Гаврилишин присвятив Міжнародному інституті Менеджменту МІМ-Женева. Займав посади Директора з навчання (1960–1968 рр.), Директора Інституту (1968–1986 рр.), почесного науковця (1986–1989 рр.). У Женеві він викладав «Економічний Розвиток», «Керівництво міжнародними операціями», «Світове бізнесове середовище», «Управління державами» та ін. На початку 1970-их цей Інститут 25-річчя свого існування вирішив відсвяткувати по-особливому. Так було засновано всесвітній форум у Давосі, куди щороку стали з'їжджатися перші особи світового бізнесу і політики.

У 1990 році засновує Міжнародний Інститут Менеджменту у Києві, де зараз є Головою Наглядової Ради. У 1996–1997 роках є Директором Міжнародної Академії Навколишнього Середовища у Женеві.

Проводив семінари й головував на конференціях, читав лекції в університетах для груп фахівців та на міжнародних конференціях в більш, ніж 70 країнах і продовжує це робити.

Член Пласту — Національної скаутської організації України від 1940 р., належить до куреня Лісові Чорти від 1946 р. У 2006–2008 рр. — Голова Крайової пластової ради — законодавчого органу Пласту.

Заслужений діяч науки і техніки України (1992).

У 2010 р. заснував Благодійний Фонд «Богдана Гаврилишина».

Один з учасників ініціативної групи «Першого грудня».

Наукові ступені

• Ph. D. (Доктор Філософії-Економіки) у Женевському Університеті (1976 р.)
  • Почесний Ступінь Доктора Права, Університет Йорку, Торонто, Канада (1984 р.)
  • Почесний Ступінь Доктора Права, Університет Альберти, Канада (1986 р.)
  • Почесний Ступінь Доктора Права, Тернопільська Академія Народного Господарства, Україна
  • Почесний Ступінь Доктора Права, Прикарпатський Університет ім. В. Стефаника, Івано-Франківськ, Україна
  • Почесний Ступінь Доктора Права, Чернівецький Університет ім. Ю.Федьковича

Автор більше 100 статей з менеджменту, освіти в галузі менеджменту, економічного та політичного середовищ.

Громадська діяльність

• Дійсний член Римського клубу
  • Іноземний член Національної академії наук України
  • Член Міжнародної Академії Менеджменту
  • Член Світової Академії Мистецтва та Науки
  • Член Ради Фонду Жана Моне для Європи, Лозанна
  • Член Наглядової Ради Української Правничої Фундації, Київ
  • Академік Міжнародної Академії менеджменту та Світової академії мистецтва та науки
  • Член «Baden Powell Fellowship» (з 2000 р.)

Головування

• Ректор Міжнародного інституту менеджменту — МІМ-Київ
  • Голова Наглядової Ради Міжнародного центру перспективних досліджень
  • Голова Крайової пластової ради — законодавчого органу Пласту
  • Президент Тернопільської Академії Народного Господарства (сьогодні Тернопільський національний економічний університет), Україна;
  • Голова правління Міжнародного Фонду «Відродження».

Відзнаки

• Золота Медаль Президента Італійської Республіки (1975 р.)
  • Відзнака Видатного Інженера, Почесний зал, Університет Торонто, Канада (1986 р.)
  • Відзнака Президента України Орден «За заслуги» ІІІ ступеню (1996 р.)
  • Відзнака Президента України Орден князя Ярослава Мудрого (2005 р.)

Відповідно до ухвали вченої ради від 10 червня 2013 році Гаврилишину Б.Д. присвоєно звання Почесного доктора Тернопільського національного технічного університету імені Івана Пулюя. 12 червня 2013 року під час VІІІ міжнародного симпозіуму «Проблеми інтеграції науково-освітнього, інтелектуального потенціалу в державотворчому процесі» відомому українському, канадському та швейцарському економісту, громадському діячу, меценату Богдану Гаврилишину було вручено диплом і мантію Почесного доктора. Богдан Дмитрович виступив з доповіддю «Трансформація без революції — роль науковців».

Під час зустрічі з молодими науковцями і студентами Б.Д.Гаврилишин подарував свої книги «До ефективних суспільств: Дороговкази в майбутнє: доп. Римському клубові» та «Залишаюсь українцем: спогади».