Мостовий Павло Іванович

Мостовий Павло Іванович народився 1931 р. в с.Семенівка Барвінківського району Харківської області. У 1937 р. разом з сім’єю переїхав жити в м. Краматорськ Донецької області. У 1938 р. пішов вчитися в школу. В 1941 році навчання було перерване у зв’язку з окупацією м. Краматорська німецько-фашистськими загарбниками.

У 1948 році, після закінчення семирічки, вступив до Харківського автотранспортного технікуму, закінчив його в 1952 році і працював головним механіком ліспромгоспу м.Томськ. У січні 1954 року був обраний другим, а в квітні — першим секретарем Пестовського РК ВЛКСМ Новгородської області.

У жовтні 1955 року повернувся у м. Краматорськ, де працював викладачем автосправи і електротехніки в середній школі.

У 1956–1957 роках на Старо-Краматорському машинобудівному заводі працював механіком чавунно-ливарного цеху, а потім — начальником зміни сталеливарного цеху.

У лютому 1961 року у зв’язку з майбутнім захистом дипломної роботи в Українському заочному політехнічному інституті перейшов працювати механіком чавунно-ливарного цеху машинобудівного заводу м. Краматорська.

У грудні 1961 року направлений працювати головним інженером укрупненого автопарку м.Краматорська.

У лютому 1964 року Мостового П.І. обрали першим заступником голови виконкому міськради м. Краматорська, а в 1965 році — головою цього міськвиконкому.

У 1970 році обраний першим секретарем міськкому м.Краматорська, а в травні 1971 р. — секретарем Донецького обласного комітету Компартії України.

В листопаді 1975 року Мостовий П. І. призначений першим заступником начальника Головного управління Ради Міністрів УРСР із матеріально-технічного постачання. У липні 1978 р. — начальником цього управління, а в серпні цього ж року — Головою Державного комітету Української РСР із матеріально-технічного постачання.

З 1982 року — член Президії Ради Міністрів УРСР.

Обирався депутатом Верховної Ради України дев’ятого, десятого, одинадцятого скликань.

У 1989 році переведений до Москви заступником Голови Ради Міністрів СРСР, працював головою Державного комітету СРСР із матеріально-технічного постачання. Народний депутат СРСР з 1989 року.

За заслуги по створенню і розбудові Гусятинського політехнікуму і коледжу в 1999 році Мостовому П.І. присвоєно звання Почесного професора Тернопільського державного технічного університету.

Помер 2 травня 2000 року.

10 травня 2017 року