Микитин Ярослав Іванович

Микитин Ярослав Іванович народився 22 жовтня 1943 р. у с. Дорогичівка Заліщицького району Тернопільської області. За фахом — інженер-механік, кандидат технічних наук, академік Академії інженерних наук України, академік Американської академії бізнесу.

Трудову діяльність розпочав робітником Летячівського сільського споживчого товариства села Дорогичівки. З 1963 р. почав навчатися у Тернопільському філіалі ЛПІ, а 1966 р. був переведений до Кишинівського політехнічного інституту, після закінчення якого з 1968 р. працював інженером-технологом на Харківському електромеханічному заводі, головним інженером Каховського тресту колгоспів Херсонської області. З 1973 року працює на Каховському заводі електрозварювального обладнання. Пройшов усі щаблі виробничої діяльності: начальник конструкторського бюро, головний конструктор, головний інженер. У 1978–1984 роках працював на посаді головного конструктора, у 1984–1990 рр. — головного інженера, а з 1990 р. є генеральним директором Каховського заводу електрозварювального устаткування.

У 1987 р. нагороджений премією Ради Міністрів СРСР у галузі науки й техніки. У 1995 р. йому присвоїли почесне звання «Заслужений машинобудівник України». У 1999 і 2003 роках нагороджений грамотою Кабінету Міністрів і Почесною грамотою Верховної Ради України. За визначний особистий внесок у зміцнення промислового потенціалу України, виробництво конкурентоспроможної на світовому ринку електрозварювальної техніки, багаторічну сумлінну працю голові правління акціонерного товариства «Каховський завод електрозварювального устаткування» Микитину Я.І. 1 квітня 2004 року присвоєно звання Герой України з врученням ордена Держави.

Микитин Я.І. неодноразово обирався депутатом Херсонської обласної ради (XXI, XXII, XXIII, XXIV скликань), де працював у мандатній комісії з питань регламенту депутатської діяльності та етики, законності та правопорядку, місцевого самоврядування та адміністративно-територіального устрою.

У 2003 році за плідну співпрацю з кафедрою технології і обладнання зварювального виробництва, особистий великий вклад у зміцнення навчально-матеріальної бази університету Микитину Я.І. присвоєно звання Почесного професора.

12 листопада 2013 року