Семиноженко Володимир Петрович

Семиноженко Володимир Петрович народився 9 червня 1950 року в м.Києві. У 1972 р. закінчив фізико-технічний факультет Харківського державного університету. Кандидат фізико-математичних наук (1974), доктор фізико-математичних наук (1984), професор (1988), член-кореспондент НАН України (1988), академік НАН України (1992). З 1992 року — член Президії НАН України, голова Північно-східного наукового центру НАН і МОН України.

Десять років своєї біографії (1975–1985) В. Семиноженко віддав Фізико-технічному інституту низьких температур АН УРСР. З 1985 року очолює Всесоюзне науково-виробниче об’єднання «Монокристалреактив» Мінхімпрому СРСР, яке в 1991 році перейшло до складу Академії наук України, а в 1995 році перетворено в Науково-технологічний комплекс «Інститут монокристалів» НАН України. Під науковим керівництвом академіка В. Семиноженка в Науково-технологічному комплексі «Інститут монокристалів» розроблені конкурентоспроможні технології отримання широкого класу сцинтиляційних, лазерних матеріалів. Серед них великогабаритні (більше 500 кг) лужно-галоїдні кристали та штучні крупногабаритні сапфіри, вироби з яких експортуються в провідні країни ЄС, США та Азії.

В 1996–1998 роках — міністр України у справах науки і технологій, обіймав посаду віце-прем’єр-міністра України з гуманітарних питань. Народний депутат України 2-го (1994–1998) і 3-го (1998–2002) скликань. Один із засновників та перших керівників Партії регіонів (секретар, заступник голови Партії регіонів у 2000–2001 роках, голова Партії регіонів у 2001–2003 роках).

Автор понад 420 публікацій і 80 патентів та винаходів. Науковий керівник 7 докторських і 11 кандидатських дисертацій. Головний редактор журналів «Проблеми науки» та «Functional Materials», член редколегії Українського реферативного журналу «Джерело».

Семиноженко В.П. — двічі лауреат Державної премії України в галузі науки і техніки та Міжнародної премії в галузі ядерної фізики. Нагороджений орденами «За заслуги» I, II і III ступенів, Святого князя Володимира ІV ступеня, Почесними грамотами Кабінету Міністрів України та Верховної Ради України, багатьма іншими.

Член Національної спілки художників України та Національної спілки фотохудожників України, почесний академік Академії мистецтв України, почесний доктор та професор 19 університетів.

У 2009 році за вагомий внесок у розвиток науки та освіти України Семиноженку В.П. присвоєно звання Почесного професора Тернопільського державного технічного університету імені І.Пулюя.

12 листопада 2013 року