Яремчук Роман Юліанович

Яремчук Роман Юліанович народився 3 лютого 1935 р. у с. Байківці Тернопільської області. Здобув дві вищих освіти — у 1957 р. закінчив Львівський політехнічний інститут, у 1984 р. — Академію народного господарства.

У 1957–1966 роках працював на Тернопільському заводі «Електроарматура». У 1966–1977 рр. — головний інженер ВО «Ватра» та директор Всесоюзного проектно-конструкторського і технологічного інституту світлотехнічної промисловості. З 1977 р. — генеральний директор НВО «Ватра». З 1996 р. і до смерті у 2007 році — президент ВАТ «Ватра», президент ТОВ «ОСП «Корпорація «Ватра».

Закінчивши у 1957 році одну з кращих на той час у державі Львівську політехніку, Роман Юліанович протягом п’ятдесяти років працював на «Ватрі», яка, без перебільшення, стала символом його душі. Він любив її, віддавав їй увесь свій час, і вона щоразу відповідала йому взаємністю. В останні роки його по-справжньому заполонив дивовижний і звабливий світ менеджменту. Він є автором 4-х монографій.

А ще в житті президента іменитої світлотехнічної «Ватри» бували хвилини, у які він іноді запитував сам себе, чи правильно вчинив, коли обрав інженерний фах? І тут же, з упевненістю учня-відмінника, відповідав: «Я ніколи не можу нарікати, що доля зробила мене інженером. Будь-яка інша моя професія не була б настільки фанатично і жертовно цілеспрямована до мети, як та, якою іду уже півстоліття».

У кінці 80-х років серед шести кращих підприємств Радянського Союзу була тернопільська «Ватра» за спорудження у рекордно короткі строки корпусу заводу шахтних світильників.

Дочекалися ми нарешті своєї держави, хоч, на жаль, вона ще не така, про яку мріяли і страждали сотні літ наші батьки і діди. Найстрашніше, що ми загубили чимало років, і багато з нас втрачає надію. Але були і є немало подвижників, і серед них світлої пам’яті президент «Ватри» Роман Яремчук, які щиро вірили, вірять і переконані, що ми все-таки виберемося з цього багна хаосу і беззаконня.

Підприємство «Ватра» завжди серед тих, хто своєю працею, розумом і талантом максимально сприяє державотворчим процесам.

Роману Юліановичу присвоєно почесне звання «Заслужений машинобудівник України». Він був дійсним членом АЕНУ.

Яремчук Р.Ю. нагороджений орденами: «Знак Пошани», Трудового Червоного Прапора, Дружби народів, Леніна, «За заслуги» III ст.

В 1997 році за особливі заслуги в розбудові університету Роману Юліановичу одному з перших просвоєно звання Почесного професора.

Помер у 2007 році.

Починаючи з 2008 року, кращим студентам інженерно-технічних спеціальностей Тернопільського національного університету ім.І. Пулюя призначають стипендію імені Романа Яремчука від корпорації «Ватра».

10 травня 2017 року