ІІІ Міжнародна науково-технічна конференція

18 вересня 2013 року в ОМЦ «Політехнік» відбулось відкриття ІІІ Міжнародної науково-технічної конференції «Пошкодження матеріалів під час експлуатації, методи його діагностування і прогнозування» присвяченої 95-річчю Національної академії наук України та 140-річчю Наукового товариства ім. Шевченка.

Привітали учасників конференції ректор університету Ясній Петро Володимирович та директор департаменту освіти і науки Тернопільської облдержадміністрації Запорожан Іван Григорович. Вони наголосили на тому, що результати досліджень даної проблематики важливі для аналізу та узагальнення процесів накопичення пошкоджень, зародження й розвитку тріщин, також це дасть змогу впровадити в життя розробки з підвищення надійності матеріалів під час їх експлуатації.

Як зазначив ректор університету, на конференцію подано понад 70 доповідей з різних країн, в тому числі з Білорусії, Польщі, США, Франції, Німеччини та України.

Серед актуальних доповідей прозвучали наступні:

• Панасенко О. Визначення моменту зародження тріщини в зразках Шарпі при ударному навантаженні.
  • Никифорчин Ю. Закономірності зміни механічних характеристик сталі 12Х1МФ з різних зон гину парогону ТЕС.
  • Пиндус Ю. Моделювання росту втомної тріщини методом скінченних елементів за регулярного навантаження в сплаві Д16Т.
  • Зиньковский А. О характеристиках колебаний регулярных систем стержневых элементов для диагностики их повреждений.
  • Ігнатович С. Оценка достоверности контроля трещин в авиационных конструкциях.

Професор Анатолій Зіньковський з Інституту проблем міцності ім.Г.С.Писаренка НАН України відмітив високий науковий та організаційний рівень конференції.

Робота в рамках даної зустрічі триватиме до 20 вересня.

Відеосюжет про відкриття конференції