ІV Міжнародна науково-методична конференція
Форум молодих економістів-кібернетиків
«Моделювання економіки: проблеми, тенденції, досвід»

24 жовтня 2013 року в читальному залі бібліотеки університету відбулося відкриття ІV Міжнародної науково-методичної конференції Форуму молодих економістів-кібернетиків «Моделювання економіки: проблеми, тенденції, досвід».

Серед її організаторів — Міністерство освіти і науки України, Всеукраїнське громадське об’єднання «Українська асоціація економічної кібернетики», Тернопільський національний технічний університет імені Івана Пулюя, Львівський національний університет імені Івана Франка, Ягелонський університет (Польща), Могилівський державний університет продовольства (Білорусь), Технологічний університет Таджикистану (Таджикистан), Тернопільська обласна організація Українського союзу науково-технічної інтелігенції.

Понад 70 учасників зібралися задля обговорення актуальних питань розвитку економіки як в Україні, так і за її межами. Відкривав конференцію проректор з наукової роботи ТНТУ, зав. кафедрою економічної кібернетики, професор Рогатинський Роман Михайлович. До вітального слова Рогатинський Р.М. запросив засновника конференції, співголову оргкомітету, завідувача кафедри економічної кібернетики ЛНУ ім.І.Франка, д.е.н., професора Вовка Володимира Михайловича. «Сьогодні кібернетика — це авангард науки. Виш, у якому навчаються кібернетики має відшліфовувати інструментарій мислення цих молодих людей та бути активним у завоюванні території, де можна впроваджувати цей інструментарій» — зазначив професор Вовк В.М. Про важливість співпраці та обміну досвідом ВНЗ у сфері економічної кібернетики наголосила завідувач кафедри економічної кібернетики Вінницького національного аграрного університету, д.е.н., професор Коляденко Світлана Василівна. Ці та інші питання знайшли відображення у доповідях під час пленарного засідання, зокрема:

• Доповідь д.е.н., проф. Вовка В.М. «Проблеми економічної кібернетики на сучасному етапі розвитку економіки України».
  • Доповідь д.е.н.. проф. Ляшенко О.М. «Питання вдосконалення стандарту вищої освіти з підготовки фахівців з економічної кібернетики».
  • Доповідь заступника декана ФПД, к.е.н. Співака С.М. «Особливості та проблеми використання інформаційних систем в процесі підготовки фахівців фінансово-економічного напряму».

Робота конференції тривала впродовж трьох днів. За результатами конференції планується видати збірник тез конференції, а також збірник наукових статей («Вісник Львівського університету. Серія економічна», листопад — грудень 2013 р.).