Міжнародна науково-практична конференція
молодих учених та студентів
«Актуальні задачі сучасних технологій»

11 - 12 грудня 2013 року на базі Тернопільського національного технічного університету імені Івана Пулюя працювала Міжнародна науково-практична конференція молодих учених та студентів «Актуальні задачі сучасних технологій».

Відкривав конференцію ректор ТНТУ проф. Петро Ясній. Він привітав учасників конференції та розповів про мету і порядок роботи, а також представив доповідача та гостя цієї конференції Данка Олександра Миколайовича — координатора академічних програм IBM Ukraine.

Петро Володимирович розповів, що в ході двосторонньої зустрічі з представником компанії IBM окреслено основні напрямки співпраці та планується відкриття Центру IBM у нашому університеті. В свою чергу Олександр Миколайович зазначив, що області співпраці компанії є доволі широкими, це можуть бути як нанотехнології, так і сільське господарство. Також з метою якісного розвитку академічної програми Олександр Данко зустрівся зі студентами і викладачами ТНТУ.

Під час пленарного засідання були заслухані наступні доповіді:

• Олександр Данко «Вимоги ринку до компетенцій ІТ-спеціалістів та шляхи їх набуття»;
  • Віталій Мочарський «Використання наносекундних лазерів в технології обробки матеріалів»;
  • Надія Луцик «Концепція порівняння та удосконалення інформаційних систем підтримки прийняття медичних рішень в кардіології»;
  • Олександр Панчишин «Моделювання однофазного замикання на землю в електричних мережах».

Конференція працювала за напрямами:

• фізико-технічні основи розвитку нових технологій;
  • нові матеріали, міцність і довговічність елементів конструкцій;
  • сучасні технології в будівництві, транспорті, машино- та приладобудуванні;
  • комп’ютерно-інформаційні технології та системи зв’язку;
  • електротехніка та енергозбереження;
  • фундаментальні проблеми харчових біо- та нанотехнологій;
  • економічні та соціальні аспектинових технологій.

Загалом, на адресу конференції надійшло 210 тез наукових доповідей, з них 121 — з нашого ВНЗ і 89 — з інших вишів України та з-закордону. Найбільше доповідей надіслали з Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут», Харківського національного автомобільно-дорожнього університету, Донецького національного університету, Приазовського державного технічного університету, Донбаської державної машинобудівної академії та ін.