1 жовтня Тернопільський державний технічний університет імені Івана Пулюя відзначив День Незалежності Нігерії. Свято було організовано для нігерійської молоді, що навчається в ТДТУ, за сприяння ректорату університету та допомогою Центру міжнародної освіти, Центру міжнародної діяльності, Студентського клубу. У святковому концерті активну участь прийняли також нігерійські студенти з медичного та економічного університетів Тернополя.
Понад 120 студентів із Нігерії зібралися разом в освітньо-мистецькому центрі «Політехнік» із спільною молитвою за благополуччя своєї країни та передали піснями, танцями та виступами свої радісні почуття та емоції присутнім.
Студентів із Федеративної Республіки Нігерія привітали начальник Центру міжнародної освіти університету ТДТУ Олена Владленівна Муль та декан по роботі з іноземними студентами ТДМУ Михайло Михайлович Корду.
Зараз у Тернопільському державному технічному університеті навчаються студенти з 12 країн світу, зокрема Нігерії, Індії, В'єтнаму, Сирії, Туречиини, Іраку, Ефіопії, Зімбабве, Гани, Узбекистану, Молдови, Росії. Адміністрація ТДТУ старається підтримувати національні та культурні традиції усіх іноземних студентів, намагається забезпечити для них комфортні умови проживання, побуту та навчання.
Відомо, що з 1914 року Нігерія була колонією Великобританії, а 1 жовтня 1960 року її проголошено незалежною державою. Після громадянської війни 1967-1970 років, яка забрала понад 2 млн. людських життів, та 30 річного керівництва військових у 1999 році в країні прийнято нову конституцію, відбувся перехід влади до демократично обраного президента. День Незалежності Нігерії святкується щорічно з військовим парадом, студенською ходою під народну музику та пісні відомих виконавців в столиці країни Абуджа та усіх 36 штатах. Нігерія - країна багатих культурних традицій, так її відомий письменник, прозаїк та драматург Воле Шоінке отримав у 1986 році Нобелівську премію в області літератури.

On the first of October Ternopil State Technical University celebrated with the international students The Day of Independence of Nigeria. More then 160 Nigerian students, also from the medical and economical universities, gathered in the «Polytechnic» center in order to pray for the well-being of their country and to pass their happy feelings and emotions to the audience by means of songs and dances. Students from Nigeria were greeted by the deans of foreign departments both of technical and medical universities. Now the students from 12 countries study at Ternopil state technical university.
From history we know that Nigeria was the colony of Great Britain and on October, 1, 1960 claimed to be independent. After the civil war of 1967-1970 that took lives of more then 2 mln people and 30 years of military ruling, in 1999 a new constitution was adopted and democratically elected president came to power. The Independence Day in Nigeria is annually celebrated with the military parade and other celebrations in all the 36 states and the capital Abuja. Nigeria is the country with rich culture and traditions. Nigerian prose writer and dramatist Wole Soyinka got the Nobel Prize in the field of literature in 1986.