ІV Міжнародна науково-технічна конференція

21 - 24 вересня 2015 року в Тернопільському національному технічному університеті імені Івана Пулюя відбулася
ІV Міжнародна науково-технічна конференція «Пошкодження матеріалів під час експлуатації, методи його діагностування і прогнозування».

На конференцію було подано близько 75 доповідей з Франції, Польщі, Росії, Словаччини, Марокко, Мексики, Німеччини, Білорусі, США. Були представлені доповіді з низки наукових інститутів НАН України, зокрема, Фізико-механічного інституту ім. Г.В. Карпенка НАН України, Інституту проблем міцності ім. Г.С. Писаренка НАН України, Інституту ядерних досліджень НАН України, Інституту металофізики ім. Г.В. Курдюмова НАН України.

Безпосередньо у роботі конференції взяли участь понад 50 науковців і фахівців-практиків.

Урочисто відкрив конференцію ректор Тернопільського національного технічного університету імені Івана Пулюя професор Петро Ясній. У своєму виступі ректор зазначив, що проведення ІV Міжнародної науково-технічної конференції «Пошкодження матеріалів під час експлуатації, методи його діагностування і прогнозування» дасть змогу проаналізувати і узагальнити результати нових теоретичних і експериментальних досліджень процесів накопичення пошкоджень, зародження й розвитку тріщин, діагностування з метою забезпечення міцності та надійності елементів конструкцій. «Упродовж експлуатації матеріали елементів конструкцій зазнають пошкодження, природа якого залежить від виду навантаження та умов експлуатації (високі та низькі температури, циклічне навантаження, корозійне середовище, радіаційне опромінення і т.д.). Дана конференція є одним із форумів, присвячених розгляду результатів досліджень даної проблеми», — зазначив П.В.Ясній.

Конференція пройшла під головуванням професора Університету de Loraine (Франція) Гая Плювінажа та члена-кореспондента НАН України професора Вадима Гудрамовича.

24 - 25 вересня в рамках наукової конференції відбулася Польсько-українсько-німецька Літня школа з механіки руйнування. В рамка даного заходу молоді вчені мали змогу ознайомитися з науковими результатами провідних світових вчених.

За результатами роботи конференції ухвалено рішення про рекомендацію кращих доповідей до друку у міжнародних наукових виданнях: «Вісник ТНТУ», «Проблемы прочности», «Фізико-хімічна механіка матеріалів», «Transport (Francis & Taylor)», «Acta Mechanica et Automatica».

Усі учасники відмітили високий рівень підготовки проведення конференції, глибокі наукові доповіді, важливі наукові дослідження та подякували організаторам заходу.