Професор Жак Фресар прочитав лекції тернопільським політехнікам

19 - 20 жовтня 2015 року в Тернопільському національному технічному університеті імені Івана Пулюя з науковим візитом перебував професор Університету П’єра і Марії Кюрі Париж 6 та Вищої школи фізики Парижу ESPСІ Paris Tech, почесний доктор ТНТУ Жак Фресар (Jacque Fraissard).

В рамках франко-української наукової кооперації, яку впродовж тривалого часу розвиває центр франко-української наукової кооперації, кафедра програмної інженерії та лабораторія моделювання масопереносу в неоднорідних нанопористих середовищах під науковим керівництвом доктора фіз.-мат.наук, професора Петрика Михайла Романовича спільно з лабораторією фізики матеріалів ESPСІ Paris Tech (проф. Ж.Фресар), зокрема в рамках спільного проекту PHC «DNIPRO», Програми спільних дій між Україною і Францією в галузі науково-технологічного співробітництва, були проведені наукові обговорення щодо подальшого розвитку наукової кооперації з дослідження розробки нових математичних моделей ідентифікації систем і проектів сучасних нанопористих структур, спільна підготовка магістрів та докторантів за програмами Co-tutelle та Подвійних дипломів магістрів.

Обговорювались питання вдосконалення методик вивчення наукової французької та англійської мов, мовної та професійної практики у французьких лабораторіях.

Було прочитано курс лекцій англійською мовою (з вибраних розділів фізики) на тему «Високоякісні технології NRM-аналізу та їх застосування в наукових дослідженнях». Зокрема, наступні лекції:

• Лекція 1 «Generalities: Chemical shift, spin-spin coupling. Dipole interactions. Spectrometers. Pulses sequences»
  • Лекція 2 «Relaxation: Different types. Relaxation times T1, T2. Determination. Applications : Changes of solid structure, Diffusion»
  • Лекція 3 «High resolution NMR of Solids. Techniques: Magic Angle Spining, pulse sequences, etc.»
  • Лекція 4 «High resolution NMR of Solids. Some applications: Zeolites and clays. 29Si , 27Al, Si/Al ratio, 1H. Physical adsorption, chemisorption. Catalysis. Solid Polymers. Hydrogen bonds. Carbons. Acidity of solids.

Також продовження курсу лекцій з даної тематики планують провести весною 2016 року.

Даний курс з метою підвищення наукового рівня студентів, мовної підготовки щодо комунікативного спілкування англійською та французькою мовами включено як вибіркову дисципліну в навчальну програму підготовки магістрів кафедри програмної інженерії.