Науково-практичний семінар

11 березня 2016 року у читальній залі бібліотеки ТНТУ імені Івана Пулюя відбувся науково-практичний семінар «Сучасні технології вирощування, збирання, зберігання і переробки сільськогосподарської продукції. Досвід провідних господарств Тернопільщини і напрацювання ТНТУ» за участю Департаменту агропромислового розвитку Тернопільської облдержадміністрації, керівників провідних сільськогосподарських підприємств Тернопільської області («Україна», «Нічлава»), виробників сільськогосподарської техніки («Богуславська сільгосптехніка», «Коломиясільмаш») та провідних спеціалістів ТНТУ.

Ініціатор проведення науково-практичного семінару — доктор технічних наук, професор, академік АІНУ, завідувач кафедри технічної механіки, сільськогосподарських машин і транспортних технологій Рибак Тимофій Іванович.

Привітав учасників семінару ректор ТНТУ імені Івана Пулюя професор Ясній Петро Володимирович.

В ході семінару було заслухано ряд доповідей та коротких анотацій. Зокрема:

1. Від Департаменту агропромислового розвитку Тернопільської облдержадміністрації на тему «Стан родючості грунтів області, шлях підвищення їх родючості та якості, екологічна безпека» виступив Брощак Іван Станіславович директор Тернопільської філії держустанови і Інституту охорони грунтів України, кандидат сільськогосподарських наук, доцент, дійсний член кореспондент ІАУ.
  2. Від господарств області:
    2.1. Керівник господарства «Нічлава» Гусятинського району (села Коцюбинці, Жаб'є) С..Є.Коціра прочитав коротку анотацію «Стан господарства, його проблеми та перспективність розвитку».
    2.2. Розкрив тематику «Експлуатаційні особливості та технологічні властивості сільськогосподарських грейферних навантажувачів» виробництва «Коломиясільмаш» — доктор технічних наук, професор Ріпецький Євген Йосипович.
  3. Від Тернопільського національного технічного університету імені Івана Пулюя виступили з доповідями:
    3.1. «Деякі технологічні особливості протруювання посівного матеріалу» — доктор технічних наук, професор, дійсний член кореспондент НАНУ — Андрейків Олександр Євгенович.
    3.2. «Напрямки підвищення ефективності хімзахисту в рослинництві з використанням штангових обприскувачів» — кандидат технічних наук, доцент Сташків Микола Ярославович.
    3.3. «Перспективні напрямки досліджень експлуатаційних властивостей мобільних засобів сільськогосподарського виробництва» — доктор технічних наук, професор Попович Павло Васильович.
    3.4. «Перспективи ефективних технологій вирощування та переробки сільськогосподарських продуктів на Тернопільщині» — доктор біологічних наук, професор Покотило Олег Степанович.
    3.5. «Дослідження динаміки експлуатаційної навантаженості сільськогосподарських машин» — кандидат технічних наук, зав. лабораторією «Динаміки і міцності сільськогосподарських машин» Паламарчук Петро Васильович.

За підсумками роботи семінару відбулося обговорення та прийняття ухвали.