Університет відвідала делегація Литовської Республіки

27 серпня 2016 року університет відвідала делегація Литовської Республіки. До її складу увійшли голова Ради регіонального розвитку Таурагського повіту, мер Шілальского районного самоврядування Йонас Гудаускас, заступник Ради регіонального розвитку Таурагського повіту, мер Таурагського районного самоврядування Мічуліс Сігітас, заступник мера Пагегяйського самоврядування Таурагського повіту Сігітас Стоніс, радник мера Пагегяйського самоврядування Таурагського повіту Бронюс Будвітіс та голова Асоціації підприємств Таурагського повіту Вілмантас Ліоранчас.

Вже рік Тернопільський національний технічний університет імені Івана Пулюя тісно співпрацює з Таурагським повітом. Спільні конференції, круглі столи, наукові дослідження об’єднують литовських та українських колег.

Цього дня під час зустрічі з ректором Петром Яснієм учасники обговорили питання подальшої співпраці ТНТУ ім. І. Пулюя з об’єднаною територіальною громадою Таурагського району, навчальними закладами Литовської Республіки, результати виробничих практик, які успішно було реалізовано впродовж липня-серпня поточного року.

Гості також взяли участь у Міжнародному науковому семінарі «Управління проектами «розумного» міста», організованого Науковим парком «Інноваційно-інвестиційний кластер Тернопілля».

До роботи семінару долучились науковці ТНТУ ім. І. Пулюя (наукової лабораторії «Смарт сіті Тернопіль», кафедри комп’ютерних наук, кафедри обладнання харчових технологій, кафедри економіки та фінансів), професори Національного університету «Львівська політехніка», делегація Тауразького повіту Литовської республіки, представники Байківецької територіальної об’єднаної громади, Всеукраїнської асоціації сільських та селищних рад.

Робота семінару проходила у два етапи:

• презентація результатів досліджень, проведених співробітниками наукової лабораторії «Смарт сіті Тернопіль» ТНТУ ім. І. Пулюя;
  • обговорення питань співпраці Тауразького повіту з Науковим парком «Інноваційно-інвестиційний кластер Тернопілля» та ТНТУ ім. І. Пулюя.

Під час роботи семінару обговорювались питання впровадження інформаційних технологій «розумного міста» для ефективного управління інфраструктурою міста та територіальної громади, технологій формування їх соціокомунікаційного середовища.

Всі учасники семінару висловили побажання щодо продовження співпраці українських та литовських колег, проведення спільних наукових розвідок із розроблення сучасних інформаційних та соціокомунікаційних технологій для «розумних соціополісів» (селище, місто, громада, район, область), енергозберігаючих та екологічно чистих технологій.