Технологічна практика студентів-іноземців

Студенти 3 курсу факультету по роботі з іноземними студентами, котрі навчаються за напрямом підготовки «Інженерна механіка», під керівництвом к.т.н., доцента Паньків М.Р. та асистента Гупки А.Б. пройшли технологічну практику на підприємстві ТОВ «Ремонтно-механічний завод «Обрій». Завод має виробничі, офісні та складські приміщення, парк верстатів для механічної обробки деталей, ковальсько-преcове обладнання, лабораторію контрольно-вимірювальних приладів та апаратури, автотранспортний парк.

Директор ТОВ РМЗ «Обрій» Шніцар В.Я. провів студентам ознайомчу екскурсію підприємством, розповів про історію його створення, етапи розвитку, реорганізації та становлення.

Студенти вивчали технологічні процеси виготовлення деталей та технічні характеристиками наявного металорізального обладнання, із цікавістю відвідували виробничі приміщення, а у складських - мали змогу ознайомитися та вивчити асортимент готової продукції ТОВ РМЗ «Обрій».

Окрім того, студенти мали можливість безпосередньо долучитися до виробничого процесу на підприємстві. Один із них, Мустафа Мохамед Махмуд Мустафа, студент із Єгипту виявив ініціативу виготовити із підручних матеріалів, які вже не використовувалися на підприємстві, інструмент для різання дерева. Спільно із студентом з Йорданії, Алміаммаром Айедом (група ІМЗу-31) та за підтримки керівника підприємства вони виготовили такий інструмент, який з гордістю передадуть нашому університету.

Відгуки Мустафи Мохамеда Махмуда Мустафи про проходження практики:
«Last summer I did my internship at the manufacturing company in Ukraine. And from here starts one of the best days in my life. My impression from what I saw and learnt was awesome. Employees at the company were very helpful. They showed us the manufacturing process and we were able to work on difficult areas to gain more knowledge. We became one team after 15 days of my internship. They also motivated me to create a hand-made cutting machine which I am honored to present to my university. The machine can be used to cut wood and if it will be improved and automated engine will be put in there, it can also be used for metal and steel cutting. I am grateful to all those people who supported me with my initiative and helped to realize my idea. I think it is a great opportunity for students to show their interest in the field of studying, to work on improving their knowledge and put them in practice».

До проведення практики також активно долучився аспірант другого року навчання кафедри «Технології машинобудування» Паньків В.Р.