46001, Україна, м.Тернопіль, вул.Руська, 56

Завершено розробку системи керування антенною станцією ДЗЗ для космічної галузі фахівцями кафедри приладів та контрольно-вимірювальних систем

Фахівцями кафедри приладів та контрольно-вимірювальних систем та НДЛ «Інформаційних технологій та інтелектуальних систем», що діє при кафедрі під керівництвом д.т.н., проф. Паламара М.І. успішно виконано дослідно-конструкторську роботу з розробки системи керування 5-метровою антенною станцією «Кристал 5М» для прийому інформації від низькоорбітальних супутників дистанційного зондування Землі (ДЗЗ). Проект виконано за замовленням Державного комічного агентства України (ДКАУ) для заміни застарілого обладнання, створеного ще за період військово-промислового комплексу СРСР.

У Центрі прийому спеціальної інформації та контролю навігаційного поля (ЦПОСІ і КНП, http://dzz.gov.ua/CPOSI/), що є підрозділом Держаного космічного агентства України, система керування з липня цього року проходить дослідну експлуатацію для перевірки її функціональних параметрів та надійності.

Робота виконувалась у рамках Загальнодержавної цільової програми космічної діяльності України до 2022 року, яка передбачає створення наземних станцій для забезпечення прийому інформації від супутників ДЗЗ «Січ-2-1» та «Січ-2М», запуск яких планується у 2017 р., а також прийому інформації від Європейських супутників згідно міжнародних космічних програм.

Зараз колектив виконує нове замовлення Національного центру управління і випробування космічних засобів (НЦУВКЗ, http://spacecenter.gov.ua/) космічного агентства України зі створення системи управління з більш складнішою 12-метровою антенною станцією ТНА-57.

Детальніше з науковими розробками кафедри ПВ в галузі космічного зв’язку, дистанційного зондування Землі та радіомоніторингу можна ознайомитись на сайті кафедри kaf-pv.tntu.edu.ua та сайті лабораторії «Інформаційних технологій та інтелектуальних систем» tntu.edu.ua/?p=uk/structure/research/labs/ndl-itis.

М.І. Паламар,
д.т.н., проф., завідувач кафедри приладів та контрольно-вимірювальних систем, керівник науково-дослідної лабораторії «Інформаційних технологій та інтелектуальних систем»

Після успішної здачі роботи комісії (проф. Паламар М.І., к.т.н. Стрембіцький М.О., Пастернак Ю.В., к.т.н. Чайковський А.В.)
Разом з державною комісією з прийому станції в експлуатацію
Новий об’єкт керування – 12-метрова антенна станція ТНА-57