В Україні переймаються проблемами нормативно-правового забезпечення навчання іноземців

Декан факультету по роботі з іноземними студентами Богдан Ковалюк взяв участь у виїзному засіданні Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти на тему: «Нормативно-правове забезпечення навчання іноземців в Україні: стан, проблеми, перспективи».

На засіданні були присутні народні депутати, представники Міністерства освіти і науки України, Українського державного центру міжнародної освіти, Міністерства закордонних справ України, Державної міграційної служби України, Державної прикордонної служби України, дипломатичних представництв інших країн, ректори і проректори з науково-педагогічної роботи та міжнародних зв’язків вищих навчальних закладів України.

В ході засідання були обговорені першочергові завдання правового регулювання розвитку міжнародного співробітництва в сфері вищої освіти та навчання іноземців в Україні. Серед них пропозиції нашого університету, озвучені деканом факультету по роботі з іноземними студентами Богданом Ковалюком, щодо:

• необхідності внесення змін до нормативних документів, які регулюють реєстрацію іноземних громадян на період навчання в Україні, зокрема, передачі до територіальних органів ДМС та їх підрозділів повноваження щодо прийняття рішення з питань продовження строку перебування іноземців та осіб без громадянства понад встановлені Порядком строки, що стосується категорії іноземців, які прибули на навчання;
  • оптимізації роботи щодо введення персональних даних іноземних громадян, які вступають на навчання до вищих навчальних закладів, та їх уніфікації, забезпечення можливості обміну даними між Єдиною Державною Електронною Базою з питань освіти та Електронним журналом Українського державного центру міжнародної освіти (розділ «Персони»).

Захід проходив 2 березня 2017 року на базі Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна.