З любов'ю до України та університету

25 травня 2017 року студенти факультету по роботі з іноземними студентами привітали університет з днем народження та подарували мистецьку програму «Люблю».

З любов'ю до України, до рідного університету, один до одного прозвучали у виконанні іноземних студентів українські та світові хіти, зокрема «Я піду в далекі гори», «Черемшина», «Тільки та», «I can’t help falling in love with you», «All of me». Першокурсники із Єгипту виконали пісню на арабській мові. Окрім того, студенти читали вірші Ліни Костенко, адже чи можна говорити «Люблю» без її поетичних рядків?

Своє мистецтво присутнім подарували вокалісти: Мапедзе Алета Няша, Сімеон Блессінг Абімбола, Абоах Ангел Хенрієтта, Чішімба Джозеф, Шівуту Джосеф, Тантави Ахмед Мухамед Салем Ібрахім, Абузід Юссеф Ахмед Елсаєд Махмуд, Уляна Митник. Музичний керівник та клавіші — Каузуу Едді. Художній керівник — Фаронбі Майкл. Ведуча дійства — Жабран Моуніа. Вірші Ліни Костенко читав — Вігнеш Арівалаган.

Ще однією особливістю дійства став творчий експеримент – африканська краса в українських етномотивах. Іноземні студентки представили колекції одягу в етностилі від дизайнера Оксани Грицай — «Гетьманівна» та «Мольфарка». Саме ці колекції виграли гран-прі в Україні та закордоном, зокрема в Литві та Іспанії.

Як зазначила автор ідеї Оксана Грицай: «Обидві колекції створено на основі українського народного костюму. У костюмах використано пір’я фазана, сокола, свійського півня, чим підкреслено, що, зокрема, мольфари гармонійно співіснували з тваринами, природою і світом загалом. У вбранні використано елементи борщівської вишивки. Серед тканин у костюмах є деталі з мережки, оксамиту, атласу. Вперше ці колекції були представлені африканськими красунями, що додало їм особливого шарму».

Дефілювали у чарівних костюмах: Хенок Ндателела, Кварамба Рувімбо Рона, Капія Джоанна, Шафодіно Марія Туліхален, Багана Сінді Осіан Клоі, Мапедзе Алета Няша, Чігомбе, Мілдред Фарісаі, Каргбо Аніта, Магвізі Крістіна Ньярадзаі, Абоах Ангел Хенрієтта

Керівництво факультету по роботі з іноземними студентами висловлює щиро подяку пані Оксані Грицай за надані колекції.

Святкове дійство, лейтмотивом якого на цей раз стало слово «Люблю» — це не тільки свято на честь Дня факультету, але й урочисте, святкове відзначення Дня університету. Отож, з днем народження тебе, Тернопільська політехніко!

Ірина Крамар,
заступник декана факультету по роботі з іноземними студентами