Наука — це цікаво, захоплююче й перспективно

16 травня 2018 року у читальній залі науково-технічної бібліотеки університету в рамках Всеукраїнського фестивалю науки вкотре з успіхом відбулися науково-популярні лекції «Горизонти науки» для учнівської та студентської молоді.

Відкрив захід проректор ТНТУ професор Роман Рогатинський, котрий привітав допитливу молодь із початком Фестивалю науки та побажав отримати якнайбільше користі та задоволення від участі в його заходах.

Такі заходи наш університет проводить спільно з Тернопільським обласним відділенням Малої Академії Наук України з 2010 року і щоразу лекції та демонстрації, в яких науковці університету розкривають школярам та слухачам МАН загадки природи чи нові досягнення науки і техніки, викликають жвавий інтерес.

Після відкриття заходу було вручено нагороду переможцям творчого конкурсу «Цікава фізика», яку Тернопільське відділення МАН проводить спільно з кафедрою фізики ТНТУ, — ними стали Світлана Матвіїв та Олександр Алексевич, учні Висиповецького НВК Зборівського району.

Згодом розпочалася наукова програма. Цьогоріч учасники фестивалю дізналися, що таке кіберфізичні системи, від завідувача кафедри фізики Юрія Скоренького, а дивовижний світ оптичних ілюзій для них відкрив доцент кафедри фізики Олександр Крамар.

Після лекцій доцент кафедри комп’ютерних наук Олег Назаревич познайомив учасників із пристроями, створеними під його керівництвом студентами на платформі Arduino. Студент Ігор Воробець продемонстрував анаморфні зображення, які власноручно розробив та виготовив, а студент Тарас Крамар — створені ним голографічні анімації.

Родзинкою стала демонстрація викладачем Технічного коледжу Андрієм Недошитком розробленого ним віртуального асистента «Олеся», з якою учасники змогли не лише поспілкуватися, а навіть зіграти в гру та переконатися, що за голосовою командою «Олеся» може керувати віддаленими пристроями.

Завершився захід екскурсіями до навчальних лабораторій ТНТУ.

В лабораторії електрики та магнетизму студенти Павло Романишин, Софія Туркот та Микола Мокрицький під керівництвом інженера Богдана Дунця дивували відвідувачів дослідами з газовими розрядами, отриманими за допомогою котушок Тесли, в лабораторіях кафедри комп’ютерної інженерії студенти кафедри під керівництвом завідувача Галини Осухівської та доцента Юрія Лещишина провели для учасників фестивалю цікаві майстер-класи, у лабораторії комп'ютерно-інтегрованих систем управління студенти під керівництвом доцента Романа Золотого поділилися секретами технології 3D-друку та надрукували для гостей кілька сувенірів.

Незабаром учасники Фестивалю науки знову зможуть поспілкуватися із науковцями та студентами ТНТУ — 27 травня відбудуться традиційні Наукові Пікніки.