9 листопада пишемо диктант національної єдності

9 листопада, у День української писемності та мови, відбудеться 18-ий Всеукраїнський диктант національної єдності.

Офіційне гасло цьогорічного заходу — #пишеморазом. Воно підкреслює основну мету диктанту: єднання навколо мови. Радіодиктант — не просто засіб перевірити власну грамотність, а насамперед масштабний національний флешмоб.

Цю унікальну акцію Національна радіокомпанія України започаткувала ще 2000 року. Відтоді щороку українці — від великого до малого — можуть взяти участь у написанні радіодиктанту та з’ясувати, наскільки добре знають рідну мову, а ще – продемонструвати солідарність з усіма, хто любить і шанує рідне слово, хто хоче, щоб українці спілкувалися українською мовою і зберегли її для нащадків.

Як правило, текст для радіодиктанту замовляють спеціально, складається він близько із 150 слів. У ньому немає авторських знаків чи суперечливих орфограм. Але при тому їхня загальна кількість дуже велика, тому написати радіодиктант без помилок непросто. Диктор читає його в прямому ефірі двічі. У студії на Хрещатику, 26 диктуватиме традиційно автор шкільних підручників з української мови та літератури, доцент Київського університету імені Б. Грінченка Олександр Авраменко.

Радіодиктант — це дуже простий і доступний кожному жанр колективної творчості.

Бо він єднає усіх незалежно від віку, освіти, життєвого досвіду чи соціального статусу.
Бо він дарує особливе відчуття причетності до творення спільної справи.
Бо писати радіодиктант можна будь — де і будь з ким!
Бо радіодиктант змушує наші серця завмирати в унісон на кожному розділовому знакові.

Пишемо радіодиктант 9 листопада, ручки й папір готуємо на 11:00. Вступна частина триватиме півгодини, радіодиктант почнеться об 11:30.

Про це можна багато писати, але радіодиктант — це те, що варто хоча б один раз НАПИСАТИ.

Приєднуйтеся! Ми не перевіряємо грамотність, а єднаємося навколо мови!

Запрошуємо студентів, професорсько — викладацький склад університету, які вільні від занять, долучитися до написання радіодиктанту.

Усі охочі традиційно можуть надіслати роботи поштою на адресу вул. Хрещатик, 26, Київ - 1, 01001 із позначкою «Радіодиктант» (лист має бути надісланий того ж дня або 10 листопада — про це свідчитиме поштовий штемпель), відсканувати або сфотографувати текст і впродовж 24 годин після закінчення акції надіслати електронною поштою на адресу rd@nrcu.gov.ua. Зображення має бути якісним, текст — написаним від руки (роботи, набрані у будь-якому текстовому редакторі, не розглядатимуться). Комісія приймає також тексти, написані шрифтом Брайля.

Що? Всеукраїнський диктант національної єдності
Де? Читальна зала науково-технічної бібліотеки ТНТУ
Коли? 9 листопада 2018 року, початок об 11:00, текст звучатиме об 11:30

Координатори: Ігор Петрович Равлів, тел. 0677542826; igor-ravliv@ukr.net; Леся Тарасівна Назаревич, тел. 51-97-00; lesia.te@gmail.com