Доля генія — про нього думають, його намагаються пізнати

Є події, які назавжди закарбовуються в пам’яті, відлунюючи в серці теплим спогадом. Театралізоване дійство «Якби зустрілися ми знову», що відбулося 28 березня 2019 року в читальній залі бібліотеки університету, зачепило найтонші струни усіх, хто побував на святі. Чому? Бо перед нами відкрилося найпотаємніше: кохання в житті Тараса Шевченка. Оксана Коваленко, Ядвіга Гусиковська, Варвара Рєпніна, Ганна Закревська, Катерина Піунова, Ликерія Полусмакова — хто вони? Жінки, які змушували серце поета битися частіше, а розум – думати, виходячи за рамки «буття для себе»… Жінки, які стали відомими всій Україні лише тому, що колись він покохав, а відтак увіковічнив їхні імена у своїх віршах, листах, спогадах.

Режисерові-постановнику Ігореві Шаблію вдалося показати постать Тараса Шевченка в іпостасях поета, письменника, драматурга, прозаїка, художника, живописця, гравера. Заклик Івана Драча: «Скиньте з Шевченка шапку. Та отого дурного кожуха. І відкрийте в нім академіка. Ще одчайдуха-зуха. Ще каторжника роботи», — почули всі... Понад те, побачили в Тарасові не просто громадського та політичного діяча, а молодого, красивого і пристрасного чоловіка, який шукав щастя, мріяв про сім’ю, власну домівку, турботу, проте доля підготувала йому низку випробувань і він вистояв… Всю цю гаму почуттів-переживань передали ведучі, актори, танцюристи, співаки, читці.

Особливий настрій додав музичний супровід — трепетне звучання скрипки, гітари, піаніно наповнили театралізоване дійство невимовною щирістю. Велика дяка студії «Introvizzion» за те, що пробудили в глядача неабиякий інтерес до нашого Генія, до Кобзаря! З такою інтерпретацією творчої спадщини Шевченка Україні бути!

Шевченківське дійство разом творили: Дмитро Радчук, Ольга Бойчун, Діана Бондарчук, Надія Демко, Наталія Даниленко, Анастасія Цінкевич, Олександра Тимчак, Назар Калінін, Оксана Гарматюк, Дмитро Курило, Софія Бондарук, Дмитро Якимець, Ілона Тучак, Тетяна Мостова, Леся Назаревич, Ігор Баран, Олеся Пастущин, Святослав Бакан, Уляна Митник, Іван Вербіцький, Софія Красіцька, Назарій Мінько, Борис Шамчук, Богдан Борівець, Севастян Глинянчук, Адріана Гарматюк, Андрій Дем’янчук, Вікторія Телекова, Уляна Митник, Тарас Бойко, Богдан Бігальський, Ярослав Школьний. Автор сценарію, режисер та художній керівник — Ігор Шаблій.