СУМУЄМО

Ректорат, колектив кафедри фізики, увесь професорсько-викладацький склад ТНТУ з глибоким сумом повідомляє, що 7 листопада 2019 р. на 80-му році життя відійшов у вічність наш дорогий колега, професор кафедри фізики Тернопільського національного технічного університету імені Івана Пулюя, доктор фізико-математичних наук
Леонід Дмитрович Дідух.

Панахида відбудеться 8 листопада о 19 годині в Домі печалі (вул. Микулинецька, 27), похорон – 9 листопада о 12 годині.

Леонід Дмитрович народився 9 лютого 1940 р. в с. Ярунь Новоград-Волинського р-ну Житомирської області. 1957–1962 р. р. – студент фізичного факультету Львівського державного університету ім. Івана Франка. 1962–1965 р. р. – аспірант Львівського державного університету ім. Івана Франка.

З 1965 р. доля Леоніда Дмитровича пов’язана із нашим університетом, де він успішно поєднував викладацьку роботу з науковою, докладав чимало зусиль для становлення кафедри фізики. З 1965 р. працював асистентом, з 1966 по 1970 р. – старшим викладачем кафедри фізики Тернопільського філіалу Львівського політехнічного інституту (ТФЛПІ), з 1970 р. по 1995 р. – доцентом кафедри фізики, з 1975 р. по 1984 р., з 1997 р. по 2010 р. – завідувачем кафедри фізики; з 1977 р. по 1983 р. – деканом механічного факультету; 1995 р.-1997 р., 2010 р. -2019 р. – професором кафедри фізики.

Леонід Дмитрович був визнаним авторитетом серед українських фізиків, незмінним головою Тернопільського осередку Українського фізичного товариства з моменту його заснування. Завдяки невтомній енергії Л.Д. Дідуха, в університеті були успішно проведені багато наукових конференцій, безліч наукових семінарів. Професор Дідух був автором більш ніж десяти підручників, понад 200 статей в українських та закордонних фахових журналах. Неможливо оминути увагою внесок Леоніда Дмитровича в розбудову університету. Чимало сьогоднішніх науковців нашого університету  колишні студенти Л.Д.Дідуха, які до сьогодні пам’ятають його лекції і які своїми здобутками завдячують таланту Леоніда Дмитровича як викладача. Завжди толерантний, уважний до потреб студентів та співробітників, Л.Д. Дідух заслужив повагу колег та багатьох поколінь випускників.

Висловлюємо глибокі співчуття рідним та близьким і розділяємо з ними біль втрати.