Оприлюднено академічний рейтинг ТОП-200 українських вишів

Тернопільський національний технічний університет імені Івана Пулюя піднявся на 36-ту позицію в рейтингу закладів вищої освіти України «Топ-200 Україна 2020» (у 2019 році — 50-е місце у рейтингу).

Академічний рейтинг презентували Центр міжнародних проєктів «Євроосвіта» та міжнародна група експертів IREG Observatory on Academic Ranking and Excellence вчотирнадцяте.

Як зазначають укладачі, при ранжуванні закладів вищої освіти експерти брали до уваги сучасні тенденції розвитку університетів, напрацьовані міжнародною Конференцією IREG 2019 «Академічні рейтинги: виклики і проблеми для вищої освіти» (IREG 2019 Conference, Bologna, Italy, 8-10 травня 2019 року) та Берлінські принципи, затверджені учасниками другої наради IREG (Берлін, Німеччина, 18-20 травня 2006 року).

Для забезпечення повної відкритості, прозорості і незалежності ранжування університетів використовувалися лише відкриті дані прямих вимірів, виставлені на відкритих веб-ресурсах незалежних національних та міжнародних організацій і установ. Будь-які дані або оцінки самих університетів та органів управління не використовувалися.

Експерти розраховували рейтинг за 10 показниками, 6 із яких є міжнародними, 4 — національними.

Загальна оцінка університетів базується на сукупності таких показників:

• привабливість університету для абітурієнтів (середнє зважене значення для рейтингів ЗВО за кількістю поданих заяв абітурієнтами та середнім конкурсним балом в 2019 році).
  • академічна діяльність (позиція університету в міжнародному рейтингу QS World University Rankings);
  • міжнародна діяльність (участь в програмах Erasmus+ Європейського Союзу);
  • науково-видавнича діяльність (позиція університету в міжнародному рейтингу Scopus);
  • якість підготовки (результати Всеукраїнських студентських олімпіад і конкурсів наукових робіт);
  • навчально-наукова робота (стипендії Президента України та Кабінету Міністрів України для молодих вчених);
  • оцінка науково-дослідницьких досягнень університетів через порівняння їх інтернет-сайтів (позиція університету в міжнародному рейтингу Webometrics);
  • цитованість наукових праць вчених університету (Google Scholar Citations);
  • якість представлення та популярність ЗВО у Інтернет-просторі на основі незалежних вебометричних показників (UniRank);
  • винахідницька діяльність (кількість отриманих патентів вченими університету в 2019р.).

Детальніше ознайомитись із рейтингом: Сайт «ЄвроОсвіта»