18-20 жовтня 2007 року в м. Севастополі відбувся організований ТДТУ VI Міжнародний симпозіум «Проблеми інтеграційного науково-освітнього інтелектуального потенціалу в державотворчому процесі», в якому взяли участь науковці з України, Туреччини та Польщі.

«У Криму відбувся VI Міжнародний симпозіум »Проблеми інтеграційного науково-освітнього інтелектуального потенціалу в державотворчому процесі«. Співорганізаторами симпозіуму стали Україна та Туреччина. Співголовами за напрямами роботи - заступник міністра освіти і науки України В. Шинкарук, заступник міністра Автономної Республіки Крим А. Аблятипов, ректор Тернопільського державного технічного університету ім. І. Пулюя П. Ясній, голова Тернопільської обласної ради М. Миколенко, заступник голови Тернопільської обласної даржавної адміністрації А. Вихрущ.
Ідеологом і натхненником симпозіуму вже десять років є проректор Тернопільського ДТУ ім. І. Пулюя доктор технічних наук, професор Тимофій Рибак.
Учасники симпозіуму вшанували пам'ять професора Анатолія Погрібного.
Головуючий на пленарному засіданні - ректор Прикарпатського національного університету ім. Василя Стефаника, дійсний член-кореспондент НАНУ Богдан Остафійчук - надав слово професорові Тимофію Рибаку. Тимофій Іванович щиро привітав присутніх із десятиріччям від дня проведення першого симпозіуму, який відбувся в 1997 році у Форосі [...].
Симпозіум проводиться відповідно до оригінальної довготривалої програми взаємодії вищих навчальних закладів західноукраїнських областей із закладами освіти Автономної Республіки Крим.
З останніх десять років ВНЗ - учасники симпозіуму - налагодили добрі стосунки з вузами АР Крим, особливо із Севастопольським військово-морським інститутом ім. адмірала Нахімова та Кримською республіканською гімназією-інтернатом для обдарованих дітей. Чимало випускників цієї гімназії стали студентами кращих вузів України».
Детальніше див.: Мединський Ю. Українська освіта в Криму. Міжнародний симпозіум з проблем державотворення // Українське слово. - 2007. - №47. - С.8.