29 квітня 2010 року на базі нашого університету відкрито Тернопільський науково-інформаційний центр європейської та євроатлантичної інтеграції, який функціонуватиме за моделлю, розробленою Інститутом трансформації суспільства (м. Київ).

Створення цієї структури здійснено у рамках спільного українсько-словацького проекту, що підтримується Міністерством закордонних справ Словацької Республіки та Посольством Словацької Республіки в Україні. З нагоди цієї визначної події у Тернопільський національний технічний університет імені Івана Пулюя завітали чисельні гості з Києва та представники місцевої влади, які виступили перед студентами та викладачам університету, що зібралися у читальній залі науково-технічної бібліотеки. Захід відкрив ректор Тернопільського національного університету імені Івана Пулюя, професор Петро Ясній, який підкреслив, що новостворена структура сприятиме інтеграції нашого навчального закладу в європейський науковий та освітній простір. Модератором заходу став Олег Соскін, директор Інституту трансформації суспільства, професор Національної академії управління, заступник голови Координаційної Ради Громадської Ліги України – НАТО. Своїм баченням проблем та перспектив європейської та євроатлантичної інтеграції України з присутніми поділились також Андрій Фліссак (перший заступник голови Тернопільської обласної державної адміністрації), Леонід Бицюра (заступник голови міської адміністрації, депутат Тернопільської обласної ради), Ігор Равлів (начальник управління освіти і науки Тернопільської обласної державної адміністрації), Наталія Немирівська (директор центру інформації та документації НАТО в Україні), Юлія Безверха (заступник директора гімназії «Апогей» (м. Київ), член асоціації керівників шкіл України), Надія Матвійчик (керівник міжнародних проектів інформаційно-просвітницьких проектів Інституту трансформації суспільства, викладач Національної академії управління). Інформацію про основні напрями діяльності Тернопільського науково-інформаційного центру європейської та євроатлантичної інтеграції присутнім надала також професор кафедри менеджменту ТНТУ ім. І. Пулюя, доктор державного управління Марія Рудакевич, яка очолюватиме новостворену структуру. Жвава дискусія, що зав’язалась після ґрунтовних виступів, та кількість та якість поставлених питань, засвідчили актуальність проблеми, яку обговорювали у стінах нашого технічного університету.