Правила внутрішнього розпорядку
в Тернопільському національному технічному університеті імені Івана Пулюя
(нова редакція з доповненнями і змінами)

Обговорено на прийнято на V конференції трудового колективу ТНТУ 22 грудня 2021 року

  1. Загальні положення.
  2. Порядок прийняття і звільнення з роботи та прийому і відрахування з навчання.
  3. Основні обов'язки адміністрації університету.
  4. Основні права та обов'язки працівників університету та учасників освітнього процесу.
  5. Організація робочого часу.
  6. Вимоги до дотримання порядку в приміщеннях університету.
  7. Заохочення за успіхи в роботі й навчанні, відповідальність за порушення трудової та навчальної дисципліни.
  8. Правила внутрішнього розпорядку в студентських гуртожитках.
  9. Порядок прийняття правил внутрішнього розпорядку і введення їх у дію.

1. Загальні положення

1.1. Правила внутрішнього розпорядку (далі – Правила) регламентують основні права та обов'язки, норми поведінки і взаємовідносин науково-педагогічних та інших працівників, студентів, аспірантів та інших осіб, які навчаються в університеті. Правила обумовлюють організацію й тривалість робочого дня співробітників і студентів, заходи заохочення й покарання членів колективу.

1.2. Правила внутрішнього розпорядку Тернопільського національного технічного університету імені Івана Пулюя складено відповідно до чинного законодавства України, норм Кодексу законів про працю України (далі – КЗпП України) і Статуту ТНТУ.

1.3. Усі питання, пов'язані із застосуванням правил внутрішнього розпорядку, вирішує ректор та адміністрація університету в межах наданих їм повноважень, а у випадках, передбачених чинним законодавством і Правилами внутрішнього розпорядку, спільно або за погодженням із профспілковим комітетом.

1.4. Правила внутрішнього розпорядку в студентських гуртожитках університету є складовою цього документа й подані у розділі 8.

2. Порядок прийняття і звільнення з роботи та прийому і відрахування з навчання

2.1. Порядок прийняття і звільнення працівників університету.

Працівників приймають на роботу в університет за трудовими договорами, контрактами або на конкурсній основі відповідно до чинного законодавства України, в тому числі відповідно до норм КЗпП України.

Представлення на прийняття осіб на посади (крім осіб, які приймають на роботу за контрактами або на конкурсній основі) подаються на ім'я ректора керівниками підрозділів. Від осіб, яких приймають на роботу в університет, адміністрація зобов'язана вимагати документи, передбачені чинним законодавством України.

2.2. Заміщення посад науково-педагогічних працівників здійснюється на конкурсній основі відповідно до Закону України «Про освіту», Закону України «Про вищу освіту», КЗпП України, Рекомендацій щодо проведення конкурсного відбору при заміщенні вакантних посад науково-педагогічних працівників та укладання з ними трудових договорів (контрактів), затверджених наказом Міністерства освіти і науки України від 05 жовтня 2015 р. № 1005, Положення про порядок обрання та прийняття на роботу науково-педагогічних працівників Тернопільського національного технічного університету імені Івана Пулюя, чинного законодавства України, інших локальних нормативно-правових актів університету.

Деканів факультетів призначає ректор за згодою більшості від повного складу конференції трудового колективу факультету на термін до п’яти років та укладає з ним контракт відповідно до Закону України «Про вищу освіту», Статуту університету й Положення про порядок призначення деканів факультетів Тернопільського національного технічного університету імені Івана Пулюя.

Прийняття працівників на роботу оформляють наказом по університету і оголошують працівникові, за що він повинен розписатися.

2.3. Забороняється укладення трудового договору з громадянином, якому за медичним висновком запропонована робота протипоказана за станом здоров'я.

2.4.До початку роботи працівника за укладеним трудовим договором (крім трудового договору про дистанційну роботу) згідно зі ст. 29 КЗпП України адміністрація зобов'язана:

  • роз’яснити працівникові його права і обов’язки, під розписку ознайомити з посадовою інструкцією та поінформувати про умови праці, наявність на робочому місці, на якому він працюватиме, небезпечних і шкідливих виробничих факторів, які ще не усунуто, та можливі наслідки їх впливу на здоров’я, його права на пільги і компенсації за роботу в таких умовах відповідно до законодавства і колективного договору;
  • ознайомити працівника з правилами внутрішнього розпорядку, колективним договором та особливостями освітнього процесу в університеті;
  • визначити працівникові робоче місце, забезпечити його необхідними для роботи засобами;
  • проінструктувати працівника з питань техніки безпеки, виробничої санітарії, гігієни праці і протипожежної охорони.

2.5. При укладенні трудового договору громадянин зобов'язаний подати паспорт або інший документ, що посвідчує особу, трудову книжку (у разі наявності) або відомості про трудову діяльність з реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування, а у випадках, передбачених законодавством, - також документ про освіту (спеціальність, кваліфікацію), про стан здоров'я, відповідний військово-обліковий документ та інші документи.

При укладенні трудового договору громадянин, який вперше приймається на роботу, має право подати вимогу про оформлення трудової книжки.

2.6. При укладенні трудового договору забороняється вимагати від осіб, яких приймають на роботу, відомості про їх партійну і національну приналежність, походження, реєстрацію місця проживання чи перебування чи документи, подання яких не передбачено законодавством.

2.7. При прийнятті на роботу для працівника може бути встановлено випробування з метою перевірки його відповідності роботі, яка йому доручається, крім випадків, передбачених законом. Умова про випробування повинна бути застережена в наказі (розпорядженні) про прийняття на роботу.

2.8. Припинення трудового договору (контракту) здійснюється згідно зі ст. 36-39, 40,41 КЗпП України. Припинення трудового договору оформляють наказом по університету. Днем звільнення вважається останній день роботи. Адміністрація зобов'язана в день звільнення видати працівникові трудову книжку і провести з ним кінцевий розрахунок.

2.9. Працівники університету можуть працювати за сумісництвом відповідно до чинного законодавства України, крім випадків, передбачених законом.

2.10. Трудові книжки осіб, які працюють за сумісництвом, ведуться за основним місцем роботи.

2.11. Запис у трудову книжку відомостей про роботу за сумісництвом проводиться за бажанням працівника за місцем основної роботи.

2.12. Прийом, переведення, відрахування та поновлення на навчання студентів, аспірантів проводиться наказом по університету відповідно до чинного законодавства України та локальних нормативно-правових актів університету.

Прийом на навчання до університету здійснюється відповідно до Правил прийому до університету, розроблених згідно з Законом України «Про вищу освіту» та Умовами прийому на навчання до закладів вищої освіти. Університет здійснює підготовку ступеня бакалавра на основі повної загальної середньої освіти, ступеня бакалавра на основі освітньо-професійного ступеня фахового молодшого бакалавра, ступеня молодшого бакалавра, освітньо-кваліфікаційного рівня молодшого спеціаліста, а також підготовку ступеня магістра на основі здобутого ступеня бакалавра, ступеня магістра (освітньо-кваліфікаційного рівня спеціаліста). Прийом в аспірантуру за освітньо-науковим ступенем доктора філософії здійснюється на основі ступеня магістра (освітньо-кваліфікаційного рівня спеціаліста) відповідно до Правил прийому до університету.

Переведення, відрахування та поновлення студентів проводять наказом по університету відповідно до нормативних документів Міністерства освіти і науки України.

3. Обов'язки адміністрації університету

3.1. Організовувати роботу працівників університету так, щоб кожен працював за своєю спеціальністю, кваліфікацією, мав закріплене за ним робоче місце.

3.2. На початку календарного року розробляти штатний розклад університету і доводити його усім підрозділам.

3.3. Своєчасно повідомляти викладачам розклад навчальних занять, затверджувати на навчальний рік індивідуальні плани викладачів та графіки консультацій для студентів за поданням кафедр.

3.4. Своєчасно давати працівникам завдання, забезпечувати їх усіма необхідними матеріалами, обладнанням, спецодягом, створювати здорові й безпечні умови праці.

3.5. Створювати умови для покращення підготовки фахівців з урахуванням вимог сучасного виробництва, науки, техніки і культури праці, перспектив їх розвитку й наукової організації праці; організовувати вивчення та впровадженя передових методів навчання.

3.6. Своєчасно розглядати та впроваджувати пропозиції науковово-педагогічних та інших працівників, спрямовані на покращення роботи університету, впроваджувати в діяльність рішення ректорату та вченої ради університету.

3.7. Покращувати умови праці, дотримуватися законодавства про працю, забезпечувати належне технічне обладнання всіх робочих місць і створювати умови роботи відповідно до правил охорони праці, правил техніки безпеки та санітарних норм.

3.8. Забезпечувати утримування у справному технічному стані приміщень, системи обігрівання, освітлення, вентиляції, обладнання, створювати належні умови для зберігання верхнього одягу працівників університету, здобувачів освіти.

3.9. Постійно контролювати дотримання працівниками, здобувачами освіти трудової й навчальної дисципліни, правил внутрішнього розпорядку, вимог техніки безпеки, санітарії та гігієни праці, протипожежної охорони. Забезпечувати своєчасне надання відпусток усім працівникам університету.

3.10. У визначені терміни виплачувати заробітну плату працівникам та стипендію студентам, аспірантам і докторантам університету.

3.11. Своєчасно проводити атестацію працівників, передбачену нормативно-правовими актами, заохочувати кращих працівників, забезпечувати поширення передового досвіду.

3.12. Сприяти створенню в колективі творчої атмосфери, підтримувати і розвивати ініціативу й активність працівників, повною мірою використовуючи виробничі наради; своєчасно розглядати критичні зауваження науково-педагогічних, інших працівників та здобувачів освіти і повідомляти їх про прийняті рішення та вжиті заходи.

3.13. Виконувати обов'язки, передбачені колективним договором, уважно ставитися до потреб і запитів працівників університету та здобувачів освіти.

4. Основні права та обов'язки працівників університету та учасників освітнього процесу

4.1. Перелік прав та обов'язків (робіт), які передбачені для працівника за відповідною спеціальністю, кваліфікацією чи посадою, визначається посадовими інструкціями, умовами трудового договору або контракту, чинним законодавством України, локальними нормативно-правовими актами, а також довідником кваліфікаційних характеристик професій працівників.

4.2. Науково-педагогічні працівники університету мають право:

  • на академічну свободу, що реалізується в інтересах особи, суспільства та людства загалом;
  • на академічну мобільність для провадження професійної діяльності;
  • на захист професійної честі та гідності;
  • брати участь в управлінні університетом, у тому числі обирати та бути обраним до вищого органу громадського самоврядування, вченої ради університету чи його структурного підрозділу;
  • обирати методи та засоби навчання, що забезпечують високу якість освітнього процесу;
  • на забезпечення створення відповідних умов праці, підвищення свого професійного рівня, організацію відпочинку та побуту, встановлених законодавством, нормативними актами університету, умовами індивідуального трудового договору та колективного договору;
  • безоплатно користуватися бібліотечними, інформаційними ресурсами, послугами навчальних, наукових, спортивних, культурно-освітніх підрозділів університету у випадках, пов’язаних з освітнім процесом;
  • на захист права інтелектуальної власності;
  • на підвищення кваліфікації та стажування не рідше одного разу на п’ять років;
  • одержувати житло, у тому числі службове, в установленому законодавством порядку;
  • отримувати пільгові довгострокові кредити на будівництво (реконструкцію) і придбання житла в установленому законодавством порядку;
  • брати участь в об’єднаннях громадян;
  • на соціальне та пенсійне забезпечення в установленому законодавством порядку.
  • інші права, передбачені законодавством і статутом університету.

4.3. Науково-педагогічні працівники університету зобов'язані:

  • дотримуватися розкладу занять та графіків консультацій зі здобувачами освіти;
  • забезпечувати викладання на високому науково-теоретичному і методичному рівні навчальних дисциплін відповідної освітньої програми за спеціальністю, провадити наукову діяльність;
  • дотримуватися в освітньому процесі та науковій (творчій) діяльності академічної доброчесності та забезпечувати її дотримання здобувачами вищої освіти;
  • проводити наукові дослідження, брати участь у впровадженні їх в народне господарство;
  • сприяти культурному і духовному розвитку студентів;
  • поглиблювати теоретичні й практичні знання, вдосконалювати методику проведення занять зі студентами;
  • підвищувати професійний рівень, педагогічну майстерність, наукову кваліфікацію, здійснювати підготовку науково-педагогічних кадрів;
  • надавати допомогу студентам в організації самостійної роботи, керувати їх науково-дослідною роботою;
  • один раз на п'ять років пройти один із видів підвищення кваліфікації;
  • постійно в освітньому процесі та поза ним здійснювати виховну роботу в студентському середовищі, працювати куратором групи чи потоку і про результати кураторської роботи постійно звітувати завідувачу кафедри та заступникові декана відповідного факультету;
  • дотримуватися норм педагогічної етики, моралі, загальноприйнятих принципів поведінки, поважати гідність осіб, які навчаються в університеті, прищеплювати їм любов до України, виховувати їх у дусі українського патріотизму і поваги до Конституції України та державних символів України, поводити себе з честю, дотримуватись правил спілкування, утримуватись від дій, які б заважали іншим працівникам реалізовувати свої права або виконувати свої службові обов'язки;
  • розвивати в осіб, які навчаються у закладах вищої освіти, самостійність, ініціативу, творчі здібності;
  • раціонально споживати електроенергію, воду, тепло, підтримувати в приміщеннях університету належний порядок (заборона куріння, розпивання спиртних напоїв, пошкодження обладнання тощо);
  • дотримуватися статуту університету, законів, інших нормативно-правових актів.

4.4. Працівники університету зобов'язані:

  • дотримуватися розпорядку робочого дня, затвердженого у встановленому порядку;
  • виконувати вимоги охорони праці, техніки безпеки, виробничої санітарії, гігієни праці й протипожежної охорони, які передбачені відповідними інструкціями, використовуючи спецодяг, взуття й інші засоби індивідуального захисту;
  • утримувати в чистоті й порядку своє робоче місце і територію універистету;
  • берегти й ефективно використовувати комп’ютери, обладнання, апаратуру, верстати, інструменти, книжковий фонд, інвентар;
  • нести матеріальну відповідальність за несправності та втрату матеріальних цінностей з власної вини;
  • своєчасно та якісно виконувати посадові обов’язки;
  • дотримуватись технологічної дисципліни, не допускати браку в роботі, покращувати якість навчальної, наукової та виробничої діяльності;
  • проходити один із видів підвищення кваліфікації;
  • вживати заходи до негайної ліквідації причин і умов, які перешкоджають нормальній роботі чи затруднюють її виконання;
  • раціонально споживати електроенергію, воду, тепло, підтримувати в приміщеннях університету належний порядок (заборона куріння, розпивання спиртних напоїв, пошкодження обладнання тощо).

Про всі випадки порушень зазначених вимог повідомляти адміністрацію університету.

4.5. Особи, які навчаються в університеті мають право:

  • вибір форми навчання під час вступу до університету;
  • безпечні і нешкідливі умови навчання, праці та побуту;
  • трудову діяльність у позанавчальний час;
  • додаткову оплачувану відпустку у зв’язку з навчанням за основним місцем роботи, скорочений робочий час та інші пільги, передбачені законодавством для осіб, які поєднують роботу з навчанням;
  • безоплатне користування бібліотеками, музеями, інформаційними фондами, навчальною, науковою та спортивною базами університету у випадках, пов’язаних з освітнім процесом;
  • безоплатне забезпечення інформацією для навчання у доступних форматах з використанням технологій, що враховують обмеження життєдіяльності, зумовлені станом здоров’я (для осіб з особливими освітніми потребами);
  • користування виробничою, культурно-освітньою, побутовою, оздоровчою базами університету у порядку, передбаченому статутом університету;
  • забезпечення гуртожитком та цілодобовим доступом до нього на строк навчання у порядку, встановленому законодавством;
  • участь у науково-дослідних, дослідно-конструкторських роботах, конференціях, симпозіумах, виставках, конкурсах, представлення своїх робіт для публікації;
  • участь у заходах з освітньої, наукової, науково-дослідної, спортивної, мистецької, громадської діяльності, що проводяться в Україні та за кордоном, у встановленому законодавством порядку;
  • участь в обговоренні та вирішенні питань удосконалення навчального процесу, науково-дослідної роботи, призначення стипендій, організації дозвілля, побуту, оздоровлення;
  • внесення пропозицій щодо умов і розміру плати за навчання;
  • участь у громадських об’єднаннях;
  • участь у діяльності органів громадського самоврядування університету, факультетів, вченої ради університету, органів студентського самоврядування;
  • вибір навчальних дисциплін у межах, передбачених відповідною освітньою програмою та навчальним планом, в обсязі, що становить не менш як 25 відсотків загальної кількості кредитів ЄКТС, передбачених для даного рівня вищої освіти. При цьому здобувачі певного рівня вищої освіти мають право вибирати навчальні дисципліни, що пропонуються для інших рівнів вищої освіти, за погодженням з керівником відповідного факультету чи підрозділу;
  • навчання одночасно за декількома освітніми програмами, а також у декількох закладах вищої освіти, за умови отримання тільки однієї вищої освіти за кожним ступенем за кошти державного (місцевого) бюджету;
  • академічну мобільність, у тому числі міжнародну;
  • отримання соціальної допомоги у випадках, встановлених законодавством;
  • зарахування до страхового стажу відповідно до Закону України "Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування" періодів навчання на денній формі навчання в університеті, аспірантурі, докторантурі, інтернатурі, резидентурі, за умови добровільної сплати страхових внесків;
  • академічну відпустку або перерву в навчанні із збереженням окремих прав здобувача вищої освіти, а також на поновлення навчання у порядку, встановленому Міністерством освіти і науки України;
  • участь у формуванні індивідуального навчального плану;
  • моральне та/або матеріальне заохочення за успіхи у навчанні, науково-дослідній і громадській роботі, за мистецькі та спортивні досягнення тощо;
  • захист від будь-яких форм експлуатації, фізичного та психічного насильства;
  • безоплатне проходження практики на підприємствах, в установах, закладах та організаціях, а також на оплату праці під час виконання виробничих функцій згідно із законодавством;
  • канікулярну відпустку тривалістю не менш як вісім календарних тижнів на навчальний рік;
  • отримання цільових пільгових державних кредитів для здобуття вищої освіти у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України;
  • оскарження дій органів управління університету та їх посадових осіб, науково-педагогічних працівників;
  • спеціальний навчально-реабілітаційний супровід та вільний доступ до інфраструктури університету відповідно до медико-соціальних показань за наявності обмежень життєдіяльності, зумовлених станом здоров’я;
  • на отримання студентського квитка, зразок якого затверджується центральним органом Міністерством освіти і науки України;
  • отримання академічної та/або соціальної стипендії у встановленому законодавством порядку.

4.6. Особи, які навчаються в університеті зобов'язані:

  • систематично і глибоко оволодівати теоретичними знаннями й практичними навичками за обраною освітньою програмою;
  • відвідувати навчальні заняття і виконувати у визначені терміни усі види завдань, передбачені навчальними планами і програмами;
  • виконувати вимоги освітньо-професійної (освітньо-наукової) програми (індивідуального навчального плану (за наявності), дотримуючись академічної доброчесності, та досягати визначених для відповідного рівня вищої освіти результатів навчання;
  • дотримуватися вимог законодавства, статуту та правил внутрішнього розпорядку університету та правил поселення й проживання в університетських гуртожитках;
  • виконувати вимоги з охорони праці, техніки безпеки, виробничої санітарії, протипожежної безпеки, передбачені відповідними правилами та інструкціями;
  • бережно ставитися до власності університету (інвентар, навчальне обладнання, книги, прилади, приміщення), а також до своїх документів (студентський квиток, залікова книжка, перепустка до гуртожитку, читацький квиток тощо). Без дозволу нічого не виносити із лабораторій, навчальних та інших приміщень;
  • дотримуватися норм етики, моралі та загальноприйнятих норм поведінки, поводити себе з честю, утримуватись від дій, які б заважали іншим здобувачам освіти чи працівникам університету реалізовувати свої права або виконувати свої обов'язки;
  • підтримувати чистоту і порядок у приміщеннях, дотримуватися морально-етичних норм поведінки і спілкування;
  • повідомляти про неявку на заняття з поважних причин декана факультету, вказавши ці причини.

5. Організація робочого часу

5.1. За організацію роботи структурних підрозділів несуть відповідальність керівники цих підрозділів.

5.2. Функціональні обов'язки кожного підрозділу та його працівників регламентуються окремим положенням і посадовими інструкціями.

5.3. Тривалість робочого дня для наукового, навчально-допоміжного та адміністративно-обслуговуючого персоналу – 8 годин при 5-денному робочому тижні (ст.50 КЗпП). Для осіб, що працюють у шкідливих умовах, встановлюють скорочений робочий день відповідно до діючого законодавства.

5.4. Для науково-педагогічних працівників тривалість робочого дня регламентується розкладом занять і графіком консультацій з розрахунку, що середньотижнева тривалість робочого часу складає 36 годин. Науково-методичну та наукову роботу викладач виконує за індивідуальним планом.

5.5. Робота викладача передбачає обов'язкове виконання навчального навантаження (розклад занять і консультацій), навчально-методичну, науково-дослідну та виховну роботу в обсязі, передбаченому індивідуальним планом. Роботу за сумісництвом можна виконувати у вільний від основної роботи час.

Контроль за виконанням графіка роботи науково-педагогічних працівників покладається на завідувачів кафедрами.

5.6. Контроль за дотриманням розкладу занять і виконанням індивідуальних планів викладачами здійснюють завідувачі кафедр, декани та навчальний відділ. Результати всіх видів контролю враховують при укладенні контракту на новий строк.

5.7. Час початку занять здобувачів освіти і роботи працівників наукових, господарських підрозділів встановлює наказом ректор за погодженням з профспілковою організацією працівників.

5.8. Графік роботи працівників навчальних і адміністративних підрозділів розробляють керівники підрозділів, виходячи з умов забезпечення навчального процесу та затверджує його ректор за погодженням з профспілковою організацією працівників.

5.9. Про початок і кінець кожної пари викладачів та здобувачів освіти сповіщають звуковим сигналом.

5.10. Про неявку на роботу з поважних причин працівник повинен повідомити керівника підрозділу. Заміна викладача здійснюється, як правило, силами кафедри з відома навчального відділу. За неможливості такої заміни її організовує навчальний відділ за погодженням із завідувачем кафедри.

5.11. Працівників, які з'явилися на роботу в стані алкогольного, наркотичого, токсичного чи іншого сп’яніння, до роботи не допускають, а питання про можливість їх подальшої роботи вирішує адміністрація університету згідно з чинним законодавством.

5.12. Залучення працівників до робіт у позаурочний час можна здійснювати у виняткових випадках, передбачених законодавством, і лише за погодженням із профспілковою організацією університету. Проведення занять, екзаменів, заліків у вихідні не вважається позаурочною роботою.

За необхідності проведення занять у вихідні та святкові дні навчальний відділ повинен узгодити це зі службою АГРБ (розробити розклад занять на ці дні).

5.13. В робочий час забороняється:

  • залучати працівників до виконання громадських доручень;
  • скликати збори, наради, засідання, не пов'язані з роботою університету
  • направляти працівника без його особистої згоди на виконання робіт, не передбачених його посадовою інструкцією.

5.14. Черговість надання щорічних основних відпусток регулюється відповідно до графіка відпусток. Викладачі користуються пріоритетним правом на отримання відпустки в літній період. Графік відпусток складають не пізніше 15 грудня кожного року і доводять до відома всіх працівників університету.

6. Вимоги щодо дотримання порядку в приміщеннях університету

6.1. Відповідальність за забезпечення сприятливих умов праці в приміщеннях університету (наявність відповідних меблів, обладнання, підтримання потрібної температури, освітлення та інше) несе служба АГРБ згідно з покладеними на них обов’язками. За дотримання належного порядку в лабораторіях і кабінетах, справність обладнання і приладів, їх підготовку до занять відповідальність несуть лаборанти.

6.2. Охорону будівель, майна і відповідальність за їх протипожежний стан ректор покладає наказом на працівників служби охорони університету, відповідальних працівників АГРБ за поданням проректора з АГРБ, відповідальних працівників кафедр за поданням начальника відділу охорони праці, цивільного захисту і безпеки життєдіяльності.

6.3. Ключі від усіх приміщень університету повинні знаходитися в чергового по корпусу і видаватися визначеним наказом особам.

Працівники, які отримують і здають ключі, повинні розписуватись у відповідному журналі й вказувати час. Виносити ключі з корпусу і використовувати інші категорично забороняється.

6.4. Навчальні аудиторії відчиняють за 15 хвилин до початку занять лаборанти кафедр, за якими закріплені ці аудиторії, і зачиняють після закінчення занять (згідно з затвердженим розкладом).

6.5. Відповідальними за дотримання належного порядку, чистоти і збереження майна під час проведення занять є викладачі, які їх проводять, старости груп.

6.6. У приміщенні університету забороняється:

  • ходити у верхньому одязі та головних уборах;
  • голосно розмовляти, галасувати, бігати по коридорах під час занять.

6.7. У приміщеннях навчальних корпусів, гуртожитках, службових приміщеннях та на території університету забороняється тютюнопаління, уживання алкогольних напоїв, наркотичних чи токсичних речовин.

6.8. Для вирішення службових та особистих справ працівників, здобувачів освіти та відвідувачів ректор, проректори й декани факультетів встановлюють дні й години прийому.

6.9. Тексти правил внутрішнього розпорядку, графіки прийому відвідувачів, години для самостійної роботи студентів розміщують на веб-сайті університету та на видних місцях біля відповідних приміщень.

6.10. В будівлі університету допускаються безперешкодно особи, які мають на це право відповідно до чинного законодавства України при пред’явленні ними службових посвідчень.

При вході в університет працівники на вимогу представника охорони повинні пред’явити посвідчення, а особи, що навчаються – студентський квиток тощо. Вхід в університет сторонніх осіб здійснюється при пред’явленні документа, що посвідчує особу і за погодженням із працівником університету, до якого прямує ця особа.

Працівник охорони робить запис про факт входу сторонньої особи в університет у журналі відвідування, де зазначає прізвище та ініціали особи, реквізити документа, що посвідчує особу, мету візиту, найменування структурного підрозділу, до якого прибула особа, час входу. Після цього працівник охорони допускає сторонню особу в університет. При виході сторонньої особи з університету працівник охорони реєструє час виходу у журналі.

7. Заохочення за успіхи в роботі й навчанні, відповідальність за порушення трудової та навчальної дисципліни

7.1. За зразкове виконання службових обов’язків, довготривалу бездоганну працю та інші досягнення в роботі, а також за успіхи в навчанні до працівників і здобувачів освіти застосовувають заохочення, передбачені закононодавством.

7.2. Заохочення оголошують наказом ректора, доводять до відома працівників і здобувачів освіти на зборах колективу чи груп студентів із відповідним оформленням записів у трудових книжках – для працівників.

7.3. Для заохочення працівників університету до покращення якості роботи використовують різні форми матеріального та морального стимулювання праці.

7.4. З метою матеріального стимулювання кращих працівників використовують економію фонду заробітної плати, який спрямовують на преміювання.

7.5. В університеті передбачено такі форми матеріального стимулювання працівників і студентів:

  • разові заохочувальні премії;
  • преміювання згідно з ухваленими вченою радою університету положеннями;
  • персональні надбавки і доплати окремим працівникам відповідно до чинного законодавства України згідно з наказом ректора університету за поданням керівника відповідного підрозділу.

7.6. Матеріальне стимулювання працівників здійснюється відповідно до розроблених положень наказом ректора університету за поданням керівника відповідного підрозділу.

7.7. Преміювання студентів, аспірантів та докторантів денної форми навчання здійснюється за успіхи у навчанні, участь у громадській, науковій та спортивній діяльності. Матеріальна допомога надається особам із малозабезпечених сімей, студентським сім’ям з дітьми, в разі нещасних випадків та на лікування, в інших обґрунтованих випадках. Рішення щодо надання матеріальної допомоги та преміювання окремо щодо кожної особи і кожної виплати приймають на засіданні стипендіальної комісії університету в порядку, передбаченому Положенням про стипендіальне забезпечення і порядок призначення стипендії студентам, аспірантам і докторантам Тернопільського національного технічного університету імені Івана Пулюя.

7.8. За порушення умов контракту, трудової дисципліни, в т.ч. неналежне виконання посадових обов’язків, перебування на робочому місці у нетверезому стані, тютюнопаління на території університету, розпивання в приміщеннях університету алкогольних напоїв, вживання наркотичних чи токсичних речовин, вчинення прогулу, втрату службових документів та ін. адміністрація університету може застосувати один із заходів дисциплінарного стягнення: догану або звільнення. За шкоду, заподіяну університету внаслідок порушення покладених на працівників трудових обов'язків, працівники несуть матеріальну відповідальність відповідно до чинного законодавства.

7.9. Дисциплінарні стягнення застосовуються ректором університету шляхом оголошення про це в наказі.

7.10. За порушення академічної доброчесності науково-педагогічні працівники та здобувачі освіти можуть бути притягнені до академічної відповідальності, передбаченої чинним законодавством України.

7.11. Адміністрація має право замість застосування дисциплінарного стягнення передати питання про порушення дисципліни на розгляд колективу відділу, кафедри, факультету чи університету (залежно від характеру порушення).

7.12. Стягнення застосовується в порядку та строки, передбачені чинним законодавством України.

8. Правила внутрішнього розпорядку в студентських гуртожитках

Порядок отримання та звільнення ліжко-місця в гуртожитках університету

8.1. Надання ліжко-місця для тимчасового проживання учнів, студентів, вступників, аспірантів, докторантів і слухачів підготовчих курсів у гуртожитках університету здійснюють згідно із затвердженим Положенням про гуртожитки університету.

8.2. Мешканцям, які проживають у гуртожитку університету, можуть бути (в разі необхідності) надані місця для проживання в іншій кімнаті (блоці) без погіршення житлових умов.

8.3. Після закінчення навчального року, при відрахуванні з університету, переведенні на заочну форму навчання, добровільній відмові від проживання в гуртожитку, мешканці повинні здати кімнату завідувачу гуртожитку (комендантові) впродовж 10 днів і знятись із паспортної реєстрації.

8.4. Після здавання кімнати і зняття з паспортної реєстрації в обхідному листі студента завідувач гуртожитку і паспортистка роблять відповідні позначки.

Правила користування та умови проживання в гуртожитках університету

8.5. У кожному житловому блоці чи на поверсі гуртожитку з числа його мешканців обирають старосту. Опис майна і речей загального користування в кімнаті, підписаний особисто кожним її мешканцем, зберігається у завідувача гуртожитку. Майно для особистого користування, а також речі загального користування видають мешканцям під їх особисту відповідальність.

8.6. Мешканцям гуртожитку видають перепустки на право входу в гуртожиток.

8.7. Мешканці гуртожитку мають право безперешкодного цілодобового доступу до гуртожитку (входити до нього та виходити з нього).

Відвідувачі мають право перебувати у гуртожитку з 08.00 до 22.00. Черговий гуртожитку повідомляє мешканця гуртожитку про прибулих гостей. При вході до гуртожитку відвідувачі пред’являють черговому документ, який посвідчує особу, і реєструються в книзі відвідувачів. Мешканець гуртожитку зобов’язаний особисто зустріти відвідувача, залишити перепустку черговому гуртожитку і провести відвідувача до своєї кімнати. Мешканець гуртожитку відповідає за своєчасний вихід з гуртожитку відвідувачів і дотримання ними правил внутрішнього розпорядку гуртожитку. Мешканець зобов’язаний особисто провести відвідувача до виходу з гуртожитку та забрати свою перепустку.

8.8. З 22 до 7 години у гуртожитках слід дотримуватись тиші.

8.9. Приміщення для приготування їжі працюють цілодобово.

Права і обов'язки мешканців гуртожитку

8.10. Мешканці гуртожитків мають право:

  • користуватися приміщеннями, обладнанням і майном гуртожитку;
  • обирати студентську раду в складі старост блоків, поверхів та гуртожитку і бути обраними до її складу;
  • брати участь через органи студентського самоврядування у вирішенні питань, пов'язаних із покращенням житлово-побутових умов, організацією виховної, спортивно-оздоровчої роботи та дозвілля, обладнанням і оформленням житлових кімнат та інших приміщень гуртожитку, якості роботи обслуговуючого персоналу тощо;
  • звертатися зі скаргами до керівництва університету стосовно якості роботи обслуговуючого персоналу чи житлово-побутових умов, які не відповідають встановленим вимогам.

8.11. Мешканці гуртожитку зобов'язані:

  • знати і суворо дотримуватись правил внутрішнього розпорядку в гуртожитках;
  • дотримуватись правил техніки безпеки, пожежної безпеки при користуванні електричними і газовими приладами, не встановлювати в гуртожитку електроприлади, не зазначені у договорі на проживання в гуртожитку, без дозволу адміністрації гуртожитку. Особисті електропобутові прилади та радіоапаратура мешканців підлягають реєстрації в завідувача гуртожитку;
  • дотримуватись чистоти і порядку в житлових кімнатах, місцях загального користування, брати участь в усіх видах робіт, пов'язаних із самообслуговуванням, щоденно прибирати житлові кімнати і блоки;
  • дбайливо ставитись до університетської власності – приміщень, обладнання, майна гуртожитку, економно і раціонально витрачати електроенергію, газ і воду;
  • постійно виконувати вимоги інструкції з безпечного користування газовими плитами, утримувати їх у чистоті;
  • постійно дотримуватись правил охорони праці, техніки безпеки, санітарних норм, пожежної безпеки, особливо при користуванні електроосвітленням, газовими плитами, побутовою електроапаратурою;
  • на випадок виникнення пожежі знати місця розміщення та вміти користуватися первинними засобами пожежогасіння, знати шляхи евакуації;
  • залишаючи кімнату, слід вимкнути світло, електроприлади, зачинити вікна;
  • своєчасно подавати заявки на ремонт електричного, сантехнічного обладнання і меблів;
  • відшкодовувати заподіяні матеріальні збитки відповідно до договору на проживання;
  • про всі надзвичайні події в гуртожитку терміново ставити до відома завідувача гуртожитку, працівників відомчої охорони університету і студентську раду;
  • не перешкоджати у правомірному доступі до гуртожитку та/або використанні приміщення, майна, обладнання, що знаходяться у спільному користуванні, іншим особам;
  • залишаючи гуртожиток на тривалий час (більше 2 діб), а також виїжджаючи на канікули або практику, письмово попереджувати завідувача гуртожитку, а отримане майно і ключі від кімнати здавати завідувачу гуртожитку, особисті речі - до камери схову. За речі, не здані на зберігання в період тривалої відсутності студента, адміністрація відповідальності не несе;
  • при тимчасовому виїзді (до 2 діб) із гуртожитку повідомляти про це старосту блоку (сповістивши адресу переїзду);
  • у разі самостійної заміни замка або втрати виданих ключів забезпечити наявність дублікатів ключів від жилого приміщення, в якому вони проживають, в адміністрації гуртожитку;
  • виконувати розпорядження завідувача гуртожитку та вимоги працівників відомчої охорони університету.

8.12. Мешканцям гуртожитку забороняється:

  • порушувати правила внутрішнього розпорядку гуртожитку;
  • палити (крім спеціально відведених місць), вживати наркотичні або токсичні речовини, перебувати у стані алкогольного, наркотичного або токсичного сп’яніння;
  • самовільно переселятися з однієї кімнати в іншу;
  • самостійно здійснювати переобладнання та перепланування приміщень гуртожитку;
  • використовувати електроприлади, не зазначені у договорі на проживання в гуртожитку, без дозволу адміністрації гуртожитку;
  • переробляти та переносити інвентар і меблі з однієї кімнати до іншої;
  • прати білизну, чистити одяг і взуття в житлових кімнатах;
  • самовільно замінювати дверний замок;
  • порушувати вимоги щодо дотримання допустимого рівня шуму в приміщенні;
  • утримувати тварин;
  • зберігати харчові продукти на підвіконнях за межами житлових кімнат та сушити за вікнами одяг і білизну після прання;
  • залишати сторонніх осіб після 22.00 і на ночівлю без письмового дозволу завідувача гуртожитку;
  • ігнорувати вимоги працівників служби охорони та інших працівників гуртожитку;
  • нищити устаткування, меблів, інвентарю та приміщення гуртожитку;
  • вчиняти дії, що можуть спричинити фізичну та матеріальну шкоду мешканцям та/або працівникам гуртожитку;
  • захаращувати допоміжні приміщення гуртожитку;
  • зберігати у жилих та допоміжних приміщеннях легкозаймисті та горючі рідини, вибухонебезпечні матеріали і речовини, що забруднюють повітря;
  • порушувати правила роботи в комп’ютерній мережі університету.

8.13. У разі систематичних порушень правил внутрішнього розпорядку гуртожитку з боку мешканця гуртожитку органи студентського самоврядування можуть порушити питання щодо його подальшого проживання в гуртожитку перед адміністрацією гуртожитку. Рішення про подальше проживання такого здобувача освіти в гуртожитку закладу освіти приймає ректор з урахуванням пропозицій органів студентського самоврядування та адміністрації гуртожитку.

8.14. Залучення мешканців гуртожитку до виконання будь-яких робіт з його благоустрою та/або прилеглої території може здійснюватися виключно за їх згодою.

8.15. Представники адміністрації, студентського містечка, науково-педагогічні та інші працівники університету в межах виконання своїх посадових обов’язків мають право безперешкодного цілодобового доступу до гуртожитку.

8.16. Переселення мешканців гуртожитків між кімнатами в межах одного гуртожитку або між гуртожитками здійснюється на підставі письмової заяви особи.

Заохочення і стягнення для мешканців гуртожитків

8.17. За активну участь у культурно-масових заходах та/або роботі з покращення умов та побутового обслуговування мешканців гуртожитку заохочують:

  • оголошенням подяки;
  • нагородженням подарунком або грошовою премією.

8.18. За порушення правил внутрішнього розпорядку і дисципліни в гуртожитку до мешканців гуртожитку застосовують: зауваження, виселення з гуртожитку, відмову у наданні ліжко-місця для проживання на наступний період.

9. Порядок прийняття правил внутрішнього розпорядку і введення їх у дію

9.1. Правила внутрішнього розпорядку затверджує Конференція трудового колективу університету. Після затвердження їх підписує ректор Тернопільського національного технічного університету імені Івана Пулюя.

29 грудня 2021 року