Ім'я Івана Пулюя присвоєно астероїду

Вітаю університетську громаду, а також усіх небайдужих українців з неординарною подією — присвоєнням астероїду імені Івана Пулюя, видатного ученого фізика і електротехніка, громадського діяча, 175 річчя якого ми відзначали у минулому році!

Велич його постаті полягає в багатогранності таланту, високому рівневі досягнень у різних сферах діяльності, глибокому патріотизмі й твердих моральних принципах, які він сповідував завжди і всюди — у науці, політиці, в особистому житті. Широта наукової ерудиції, глибоке проникнення у фізичну сутність досліджуваних явищ і процесів, рідкісне поєднання таланту експериментатора з високим інтелектом теоретика дає змогу вважати Івана Пулюя належним до плеяди тих учених, які в XIX столітті закладали фундамент новітньої фізики.

(226858) Ivanpuluj = 2004 TY13
Discovery: 2004-10-08 / Andrushivka / Andrushivka / A50

Ivan Puluj (1845–1918) was a pioneering Ukrainian-born physicist and inventor. He contributed greatly to the understanding of the properties and origin of cathode rays, the properties of X-rays, and the interpretation of X-radiation. Together with I. Kulish and I. Nechuy-Levitsky, he translated the Scriptures into Ukrainian.

Published on behalf of the International Astronomical Union by the WG Small Bodies Nomenclature
(Опубліковано в Офіційному бюлетні Міжнародної астрономічної асоціації за 14 травня 2021 року, том 1.)

Від колективу Тернопільського національного технічного університету імені Івана Пулюя щиро дякуємо академіку НАН України Ярославу Яцківу, професору Василю Шендеровському, Директору Андрушівської народної обсерваторії Юрію Іващенку за посильний внесок у реалізацію одного із заходів по відзначенню 175 річчя Івана Пулюя.

Дякую також усім, хто долучився до цієї події,
Пам'ятаємо, шануємо, гордимося!

З повагою, ректор ТНТУ