В університеті згадували першого ректора ТНТУ, завідувача кафедри теоретичної механіки, професора Олега Миколайовича Шаблія

22 - 23 листопада 2022 року на базі Тернопільського національного університету імені Івана Пулюя відбулась Міжнародна науково-технічна конференція «МАТЕМАТИЧНІ МЕТОДИ ТА МОДЕЛІ ТЕХНІЧНИХ І ЕКОНОМІЧНИХ СИСТЕМ», присвячена пам’яті професора Шаблія Олега Миколайовича та 60-ти річчю кафедри теоретичної механіки.

Співорганізаторами конференції виступили: Міністерство освіти і науки України; Тернопільський національний технічний університет імені Івана Пулюя; Львівський національний університет імені Івана Франка; Інститут прикладних проблем механіки і математики ім. Я.С.Підстригача НАН України; Інститут електрозварювання ім.Є.О.Патона НАН України; Інститут кібернетики імені В.М.Глушкова НАН України; Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана; Луцький національний технічний університет; Жешувський технологічний університет (Польща); Технологічний Університет в Братиславі (Словаччина); Технологічний університет в Кошице (Словаччина); Вустерський Політехнічний Інститут (Сполучені Штати Америки); Техаський Університет в Остіні (Сполучені Штати Америки); Університет Тарту (Естонія); Політехніка Білостоцька (Польща). В роботі конференції взяли участь близько 100 учених.

На пленарному засіданні ректор університету Микола Митник зазначив, що «час роботи Олега Миколайовича Шаблія в університеті — це ціла епоха, окрема сторінка історії й науки». Микола Мирославович охарактеризував Олега Миколайовича не лише як видатного вченого, талановитого організатора науки і блискучого освітнього менеджера, а і передусім наголосив на його людських рисах. Звертаючись до колективу університету та наукової спільноти, своїми спогадами про Олега Миколайовича також поділилися: професор Богдан Будзан, професор Георгій Сулим, професор Ігор Луців, професор Олег Герман, доцент Михайло Михайлишин та Оксана Децик.

Пленарні доповіді виголосили: Степан Дячук (Тернопільський національний технічний університет ім. Івана Пулюя), Георгій Сулим (Інститут прикладних проблем механіки і математики ім. Я.С. Підстригача НАН України), Микола Приймак (Тернопільський національний технічний університет ім. Івана Пулюя), Роман Ткачук (Тернопільський національний технічний університет ім. Івана Пулюя), Михайло Михайлишин (Тернопільський національний технічний університет ім. Івана Пулюя).

Під час секційних засідань було обговорено актуальні питання механіки деформівного твердого тіла, термомеханіки зварних з’єднань, проблем енергозбереження, а також економіко-математичні методи і моделі.

Завершення конференції підсумував проректор з науково-педагогічної роботи Степан Дячук та подякував учасникам за вшанування пам’яті професора О.М.Шаблія, високий рівень наукових доповідей та активну участь у обговоренні результатів досліджень.

Збірник тез доповідей Міжнародної науково-технічної конференції «Математичні методи та моделі технічних і економічних систем», присвяченої пам’яті професора Шаблія Олега Миколайовича та 60-ти річчю кафедри теоретичної механіки