30 травня у стінах Тернопільського національного технічного університету імені Івана Пулюя відбулись урочистості з нагоди 65-річчя з дня заснування. У святкових заходах узяли участь випускники різних років, студенти, науковці, ректори та директори закладів вищої освіти і професійно-технічної освіти, керівники підприємств і установ, представники влади та духовенства.
Розпочалась урочиста імпреза з відеоогляду важливих подій з життя університету за останній рік.
Першими університетську спільноту та ректора Миколу Митника привітали високопреосвященні владики — Православної Церкви України митрополит Тернопільський і Кременецький Нестор (Писик) та Української Греко-Католицької Церкви єпископ-помічник Тернопільсько-Зборівський Володимир Фірман, а також духовний капелан університету отець Ярослав Шевчук.
У привітальній промові митрополит Тернопільський і Кременецький Нестор (Писик) підкреслив вагомість університету та сподвижницьку працю викладачів, науковців, аспірантів та студентів вишу: «65-ліття Тернопільського національного технічного університету імені Івана Пулюя — це час, коли можна глянути в минуле на те, що вже здобуто і що зроблено і з впевненістю дивитися в майбутнє, тому що попереду ще дуже багато треба зробити і можна зробити, особливо в сьогоднішній час, коли Україна, як ніколи потребує нових технологій і винаходів. Україна завжди мала талановитих людей, які рухали науку не тільки в Україні, а й далеко за її межами, на честь одного з таких людей Івана Пулюя і названо університет і таких видатних українців дуже багато, але для того щоб розкрити їхні таланти потрібне відповідне освітнє середовище, потрібні талановиті викладачі, науковці, добрі порадники, які допоможуть студенту розкрити його потенціал та показати ту користь, яку він може принести Україні, тому Тернопільський національний технічний університет є дійсно тим університетом, тією базою, на якій зростають дуже багато сьогоднішніх українських науковців».
Звертаючись до присутніх від себе особисто та архиєпископа і митрополита Тернопільсько-Зборівського Теодора Мартинюка владика Володимир Фірман продовжив: «Щиро бажаємо усім, хто здобуває освіту у стінах університету, життєвих успіхів і впевненості у власних силах та знаннях. Нехай усі найсміливіші плани і задуми завжди здійснюються, а бажання досягнути поставленої мети ніколи не згасає. Прагніть скрізь у подальшому сповна використовувати знання і практичні вміння, здобуті під час навчання на благо розвитку та розквіту життя рідного краю і української держави. В урочистий день поважного ювілею бажаємо усім міцного здоров'я й миру, благополуччя та злагоди. Нехай життєва енергія, творча наснага будуть гарантією нових досягнень у діяльності вашого навчального закладу, кожна розпочата справа стане сходинкою до нових вершин. Будьте гідними представниками справи великого сина нашої землі — Івана Пулюя, ім'я якого носить університет. Нехай Боже благословення та захист перебуває з усіма Вами на многії і благії літа!».
З особливою радістю Тернопільський національний технічний університет імені Івана Пулюя привітав народний депутат України, заступник голови Комітету з питань бюджету Верховної Ради України, заступник голови Наглядової ради ТНТУ ім.І.Пулюя, доктор економічних наук, професор Володимир Гевко: «Для мене Тернопільський національний технічний університет імені Івана Пулюя — це не просто навчальний заклад, а особливе місце. Це моя Alma mater, де пройшли важливі роки мого професійного становлення, де я мав честь викладати, а нині бути поруч, як заступник Голови наглядової ради. Тернопільський національний технічний університет імені Івана Пулюя — це потужний університет, який з року в рік демонструє високий рівень підготовки фахівців, займає провідні позиції серед технічних вишів України та робить вагомий внесок для нашої держави, — наголосив Володимир Гевко. — Основа успіху університету — це праця його викладачів, новаторство в освіті й тісна співпраця колективу, що разом забезпечують якісну підготовку майбутніх професіоналів для потреб України. Щиро дякую всім, хто творить сьогодення університету, хто навчає, досліджує, розвиває. Бажаю подальших успіхів, наснаги, нових наукових досягнень та невпинного поступу у вихованні нових поколінь фахівців».
Начальник Тернопільської обласної військової адміністрації В’ячеслав Негода подякував колективу Університету за розвиток науки, освіти та підтримку країни в умовах війни та наголосив: «65-річчя університету — знакова дата в історії нашої області та всієї України. Це про багаторічну наполегливу працю та високі досягнення у сфері освіти, науки та інновацій, про зростання, новаторство та відданість справі, про підготовку висококваліфікованих фахівців. Сьогодні університет — це простір можливостей для здобувачів освіти. Це місце, де виховуються ті, хто формує майбутнє нашої нації — нове покоління фахівців, здатних мислити системно, інноваційно. Головне, щоб тут здобували не лише знання, а й ті компетенції, які потрібні країні сьогодні. Адже технічні знання — основа для розвитку економіки та інновацій, що наближають нас до перемоги. Важливо налагодити співпрацю з підприємствами та виробниками, щоби наукові розробки університету знаходили широке застосування на практиці».
Тернопільський національний технічний університет імені Івана Пулюя від Тернопільської обласної ради привітали голова Богдан Бутковський та перший заступник голови Володимир Болєщук. «ХХІ століття — це час, коли розум перемагає фізичну силу. І це яскраво демонструє війна, яку сьогодні змушена вести наша держава. Саме завдяки розуму і високим технологіям ми вистояли і продовжуємо боротьбу. Переконаний, що наша перемога кується не лише на полі бою, а й у стінах цього університету. Бо не дарма ж Іван Пулюй вважав, що розгром Росії – це благо для всієї Східної Європи, а безпека України — це необхідність для того, щоб на європейському континенті назавжди запанував мир. Тож, будьмо гідними заповітів українського генія!» — зауважив Богдан Бутковський.
Співпраця міста й університету стратегічна — вважає міський голова Тернополя Сергій Надал, який цього дня завітав в ОМЦ «Політехнік» та привітав університетську громаду. «Ваш університет має потужну історію. За 65 років змінювалися технології, зростали виклики, але незмінною залишалася головна мета — готувати фахівців, які розв’язують реальні проблеми людей. Бути технічним університетом сьогодні означає готувати тих, хто відбудовуватиме Україну, створюватиме технології для її незалежності, — зазначив Сергій Надал. — Дякую всім, хто поєднує служіння науці зі служінням Україні. Бажаю вам натхнення, нових відкриттів і якнайшвидшої перемоги України».
Начальник департаменту освіти і науки Тернопільської обласної військової адміністрації запевнила: «Шановні студенти, першокурсники, викладачі, науковці! Ви — серце і розум цього вишу. Ви — надія і рушій змін. Ваша праця, знання, патріотизм і наполегливість — запорука сильної, незалежної та квітучої України».
Академік НАН України, голова Західного наукового центру НАН та МОН України, директору Фізико-механічного інституту ім. Г.В. Карпенко НАН України, голова наглядової ради ТНТУ ім.І.Пулюя Зіновій Назарчук привітав освітян зі святом та за дорученням Президії НАН України вручив нагороду трудовому колективу університету. «Сьогодні ми відзначаємо ювілейну дату з дня заснування закладу, який більше шести десятиліть залишається провідним центром педагогічної думки, наукових відкриттів та технічних ідей. За цей час ви пережили епохи змін, випробування історії, але не лише зберегли найкращу педагогічну і наукову спадщини і досвід, а й примножили їх. Бажаю університету нових звершень, а кожному Пулюївцю — натхнення, гордості за свою alma mater та сили творити майбутнє», — зазначив Зіновій Назарчук у своєму виступі.
Підсумовуючи вітання гостей, із ювілейною промовою до присутніх звернувся ректор Тернопільського національного технічного університету імені Івана Пулюя Микола Митник. Він зазирнув в історію розвитку навчального закладу, розкрив основні віхи його становлення, розповів про долі вихованців і внесок професорсько-викладацького складу в українську освіту і науку. З висоти прожитих років добре видно, як університет, створений в травні 1960 року як загальнотехнічний факультет, а згодом Тернопільський філіал Львівської політехніки, зараз став авторитетним освітньо-науковим та інтелектуально-культурним центром.
Ректор наголосив: «Сьогодні маємо можливість ще раз вшанувати тих, хто упродовж десятиліть творив і продовжує творити історію нашого навчального закладу. Незважаючи на виклики часу, Тернопільський національний технічний університет імені Івана Пулюя залишається осередком науки, освіти та інновацій для всієї України. Його стіни виховали не одне покоління українських лідерів та інтелектуалів. Особливо хочу відзначити тих, хто захищає нашу незалежність, як в аудиторіях, так і на фронті зі зброєю в руках. Ваша відданість Україні — безцінна. Вітаю всіх викладачів, студентів і випускників з Днем університету! Бажаю вам наполегливості у навчанні та роботі, нових звершень і нашої спільної Перемоги!».
Завершилася урочиста імпреза яскравою мистецькою програмою «Подорож десятиліттями», що передала дух епох, зміст історії та натхнення сучасності та яку підготували студенти 1960-x — 2020-х років під керівництвом начальника відділу у справах молоді та зв'язків з громадськістю Оксани Гарматюк. Автор ідеї, режисер та художній керівник — фахівець відділу у справах молоді та зв'язків з громадськістю Ігор Шаблій.
Під час дійства прозвучав гімн університету «Храм Науки й Знання», автор слів і музики якого — заслужений діяч мистецтв України, к.і.н., професор кафедри інформаційної діяльності та соціальних наук ТНТУ Олег Герман.
Грамотою Верховної Ради України:
Відмінник освіти:
Почесною грамотою Міністерства освіти і науки України:
Грамотою Міністерства освіти і науки України:
Подякою Міністерства освіти і науки України:
Грамотою Тернопільської обласної військової адміністрації:
Грамотою Тернопільської обласної ради:
Грамотою департаменту освіти і науки Тернопільської ОВА:
Почесною Відзнакою міського голови:
Нагородним знаком міського голови:
Подякою міського голови:
Почесною грамотою Тернопільського національного технічного університету імені Івана Пулюя: