Кафедра автомобілів

Історія кафедри

У липні 2014 року після реорганізації кафедри «Технологія машинобудування та автомобілів» було утворено кафедру автомобілів.

Перший завідувач кафедри — заслужений винахідник України, д.т.н., проф. Гевко Богдан Матвійович, а його заступник — к.т.н., доц. Ляшук Олег Леонтійович.

Кафедра «Автомобілів» входила у склад Механіко-технологічного факультету (МТФ) Тернопільського національного технічного університету імені Івана Пулюя.

У склад кафедри також входили такі викладачі: к.т.н., доцент Левкович Михайло Генадійович (декан МТФ), к.т.н., доцент Пиндус Юрій Іванович, к.т.н., доцент Крук Володимир Васильович, асистент Тесля Володимир Олегович (заст. декана МТФ), асистент Босюк Павло Володимирович, асистент Клендій Володимир Миколайович.

17 червня 2015 відбувся успішний захист дисертації Теслі Володимира Олеговича у Харківському національному автомобільно-дорожньому університеті на здобуття вченого ступеня кандидата технічних наук.

7 липня 2015 відбувся успішний захист дисертації Ляшука Олега Леонтійовича у Тернопільському національному технічному університеті імені Івана Пулюя на здобуття вченого ступеня доктора технічних наук.

Наказом МОН України від 29.09.2015 № 988 «Про затвердження рішень Атестаційної колегії Міністерства щодо присудження наукових ступенів і присвоєння вчених звань від 29 вересня 2015 року» присвоєно вчену ступінь доктора технічних наук Ляшуку Олегу Леонтійовичу та кандидата технічних наук Теслі Володимиру Олеговичу.

А також у вересні 2015 року на посаду завідувача кафедри автомобілів було обрано д.т.н., доцента Ляшука Олега Леонтійовича.

1 січня 2020 року відбулося приєднання кафедри транспортних технологій та механіки та реорганізація кафедри автомобілів, в результаті чого на кафедрі відтоді здійснюється підготовка бакалаврів та магістрів за спеціальностями 274 «Автомобільний транспорт» та 275 «Транспортні технології».

Кафедра активно розвиває навчання студентів за програмами подвійних дипломів. Наші випускники продовжують навчання у Польщі, зокрема у Люблінській Політехніці та у Політехнічному Університеті Ополє.

26 лютого 2021 року