Богдан Миколайович Андрушків народився 19 червня 1947 року в селі Метенів Зборівського району на Тернопільщині. Від механізатора до одного з перших осіб в обласній раді та обласній державній адміністрації — така його життєва дорога. Батько двох дітей, п’яти онуків. Доктор економічних наук, професор, член президії Академії економічних наук України. Президент Академії соціального управління. Автор чотирьохсот наукових праць, багатьох монографій, навчальних посібників та підручників з економічної тематики. Має десять авторських свідоцтв на раціоналізаторські пропозиції. Заслужений діяч науки і техніки України.
Але мало хто знає про ще одне захоплення Богдана Миколайовича — художнє та публіцистичне слово. Його літературні твори відзначаються спостережливістю, філософським підходом, легким гумором... Перша художня книжка автора «Хліб для розуму», «Казки для дорослих», «Гріхи наші», «Історія одного кумедного життя» популярні у читачів і неодноразово перевидавалася.
Загалом Богдан Андрушків подарував читачам декілька десятків різножанрових художньо-публіцистичних та саркастично-гумористичних книг в яких зображено деякі сторони нашого життя в період тоталітаризму та перебудови.
Будучи обраним головою обласного товариства охорони пам’яток історії культури і старовини не лише написав історичні нариси з цієї тематики серед яких «Про що співає на історичних вітрах ковила сивих козацьких могил», але і своїми зусиллями побудував на Зборівщині пам’ятник 2,5 тисячам загиблих козаків, біля будинку профспілок – пам’ятник Ангелу – символу профспілок, охоронцю бідних і знедолених.
Працюючи в ТНТУ, на кафедрі створив музей засобів управління та економічно - управлінської літератури тоталітарного періоду, спеціалізовану вчену раду із захисту кандидатських дисертацій, перше в Західній Україні наукове фахове електронне видання: «Соціально-економічні проблеми і держава». Входить в редколегію ряду наукових, художніх і науково-популярних видань і журналів.
За ініціативи Б.М. Андрушківа створено україно-польський вищий навчальний заклад — Тернопільський інститут соціальних та інформаційних технологій, Фонд неординарних ідей і проектів, Академію соціального управління. Завдяки йому та при його підтримці отримали наукові ступені та звання кандидата, доктора, доцента та професора більше 30 науковців.
За переконаннями Богдана Андрушківа, всі жителі нашої держави причетні до творення історії України — вільної, незалежної. Ми повинні пробудити в кожного, хто в ній живе, почуття гордості за свою Вітчизну та викоренити із своєї свідомості все, що принижує гідність українця.
Власне, з цих міркувань ним засновано ряд премій відомих в Україні та світі людей, наших земляків — премія ім.. І.Пулюя., ім. В. Вихруща., С. Подолинського, впроваджено нагороди — Золоту медаль імені Байди Вишневецького, ордени українського козацтва ім. Байди Вишневецького та князя Костянтина Острозького – які вручаються за визначні заслуги в розвитку економіки, соціальної сфери та ін..
Богдан Миколайович має багато галузевих, відомчих, державних та міжнародних нагород, лауреат Всеукраїнської премії ім. братів Лепких, заслужений діяч науки і техніки України, у 2012 році за вагомий внесок у розвиток економічної науки України йому присвоєно звання Почесного професора ТНТУ.
Надзвичайно плідним для керівника авторського колективу, науковця, письменника виявивися теперішній період. Одна за одною побачили світ його навчальні посібники та книги: «Основи соціального менеджменту», «Антикризове управління…антирейдерство», «Ресурсономіка», «Інноваційна політика» «Економічна мудрість...», які викликали певний резонанс у науковому та літературному світі.