Поліщук Анатолій Григорійович народився 27.10.1924 р. в сім’ї службовців в м. Старокостянтинові Хмельницької області. Українець. В 1941 р. закінчив з відзнакою середню школу і поступив у Донецький індустріальний інститут. В жовтні 1941 р. в складі своєї академічної групи направлений на завод №60, з яким був вивезений в Киргизію. Там почав з учня слюсаря, а закінчив бригадиром комсомольско-молодіжної бригади монтажного цеху. 6 червня 1942 р. добровільно пішов в армію. Далі були: Серпухівське училище пілотів і механіків, 4-й Український фронт, госпіталь, 1-й Білоруський фронт, госпіталь, звільнення Варшави, штурм Берліна, подальша служба в 1-й гвардійській авіаційній дивізії і демобілізація в квітні 1946 р.
В серпні 1946 р. поступив, а в червні 1951 р. закінчив з відзнакою хіміко-технологічний факультет Львівського політехнічного інституту за спеціальністю інженер-технолог бродильних виробництв. В ЛПІ працював на посадах: старший лаборант — асистент — старший викладач — доцент — завідувач кафедри фізичної та колоїдної хімії.
Кандидатську дисертацію «Дослідження відбирання сивушних масел при виробництві спирту з меляси» виконував під керівництвом доктора технічних наук професора В.М. Стабнікова і захистив у Воронезькому технологічному інституті 10 жовтня 1963 р.. Вчене звання доцента по кафедрі фізичної і колоїдної хімії отримав 22 вересня 1966 р. В грудні цього ж року обраний завідувачем кафедри.
В березні 1968 р. переведений на посаду декана загально-технічного факультету і директора Тернопільського філіалу ЛПІ. В той час у філіалі працювало 56 викладачів, у тому числі 4 кандидати наук. Розвиток філіалу, відкриття необхідних для регіону спеціальностей і наскрізна (без переводу у Львів) підготовка по них визначили основний напрямок роботи директора філіалу – створення атмосфери максимального сприяння науковому зростанню викладачів, співробітників і випускників філіалу шляхом запрошення видатних вчених для відбору в аспірантуру, докторантуру, прикріплення викладачів для підготовки дисертацій, проведення виїзних шкіл-семінарів Західним науковим центром АН України. А.Г.Поліщук запрошував на роботу в інститут талановитих студентів та інженерів Тернопільських підприємств. В цей час було укладено чимало госпдоговорів з провідними промисловими підприємствами. В результаті при виході директора на пенсію в жовтні 1985 р. працівниками філіалу були захищені 2 докторські (О.М. Шаблій, Б.М. Гевко) і 56 кандидатських дисертацій.
Загальна кількість його публікацій — 99, з них авторських свідоцтв та винаходів — 6, наукових статей з технології та обладнання спиртового виробництва — 55, пивоваріння — 3, фізико-хімічної механіки матеріалів — 10, дослідження фазової рівноваги між рідиною і парою у водних і неводних розчинах етилового спирту — 9, методичних розробок, навчальних посібників і конспектів лекцій — 16.
Анатолій Григорович нагороджений орденами Вітчизняної війни І ст., Знак пошани, За мужність, 2 медалями за бойові заслуги, золотою медаллю фонду миру, 3-ма бронзовими медалями ВДНГ, 14 ювілейними медалями, почесними знаками відмінника вищої школи та ветерана Другої світової війни. Указом Президента України від 29 вересня 1994 р. за значний особистий внесок в розбудову освіти, розвиток наукових досліджень, впровадження сучасних форм навчання і виховання молоді отримав почесне звання Заслужений працівник народної освіти України. Рішенням вченої Ради від 25.09.2001 року за особистий великий вклад в становлення і розвиток вузу, багаторічну і плідну працю по підготовці спеціалістів народного господарства Поліщуку А.Г. присвоєно звання Почесного професора Тернопільського державного технічного університету імені Івана Пулюя.
А.Г.Поліщук помер 5 січня 2006 року.