13 березня 2014 року читальна зала бібліотеки ТНТУ ім.І.Пулюя була цілком заповнена студентами, викладачами, працівниками вузу.
Не кожному випадає щастя святкувати такий великий ювілей нашого Тараса Шевченка. Така нагода — раз в 200 років, і ми її маємо.
Кажуть, Шевченку не щастить на ювілеї: це і 1914 рік — 100 річчя від дня народження, коли в Києві чорносотенці розганяли зібрання людей, які хотіли вшанувати Великого Кобзаря. Це був час, який передував 1-й світовій війні.
Події останніх місяців якось теж не в повній мірі дали можливість підготуватись і провести на державному рівні 200-річний ювілей поета і пророка України. Але можливо, якраз це і є здійсненням його пророцтв, можливо, «Кобзар», який читається сьогодні як ні в одному з попередніх століть якраз написаний для нас — сьогоднішніх, і тексти поетичних творів Шевченка нас провадять у нашому житті і кажуть, що нам робити далі для оновлення Великої України. Шевченко сьогодні тримає над Україною небеса!
— Мистецька програма «Та не однаково мені» присвячується всім, хто відстояв нашу можливість сьогодні вільно читати Шевченка, хто загинув за гідність і людську честь, всім, хто ще знаходиться на лікуванні, героям «Небесної сотні» та 200-літньому ювілею Тараса Шевченка, — сказала начальник відділу виховної роботи та зв'язків з громадськістю Децик Оксана Ярославівна. — Ми робимо ще один крок назустріч Великому Кобзарю, згадуючи його як геніального поета, великого художника та незмінного духовного провідника української нації, і читаємо його твори.
А читали Шевченківську поезію під час дійства Оля Черниш («Гомоніла Україна»), Ірина Новіцька («Тополя»), Світлана Біда («У нашім раї на землі...»), Ганна Михальчук («Доля»). Також заслухані усі були співаною поезією у виконанні Оксани Попадюк («По діброві вітер виє»), Тетяни Туріч («Бандуристе, орле сизий»), Андрія Бойчука («Суботів», «Не нарікаю я на Бога»), Михайла Солоненка («Думи мої, думи мої»).
Читання та спів поезій почергово перепліталися із відеопоказом портретів та живописних творів Шевченка та фото Майдану, адже Шевченко і Майдан — це дві невіддільні рушійні великі сили, в яких живе душа українського народу, а Шевченкове слово — то могутня зброя в усі часи визвольної боротьби українців.
Надзвичайно актуальні і спонукуючі слова Василя Стефаника зачитав ведучий дійства Михайло Осадчук: «Читайте Шевченка, а там отворена вам ціла проява, історія і душа українського народу. Там є найкращі скарби українського народу. І доки наш народ за своє визволення боротися буде, доти той кріпацький син стоятиме перед очима вашими, ваших дітей, онуків і правнуків. Там для всіх мільйонів українського народу велика книга мудрості, книга любові до України».