21 лютого 2023 року відбулось чергове засідання вченої ради університету.
Рішенням вченої ради присвоєно вчене звання доцента старшому викладачу кафедри фізики, к.т.н. Оксані Сіткар. Щиро вітаємо Оксану Андріївну і бажаємо подальших успіхів!
Про форми профорієнтаційної роботи зі вступниками на базі ОР «Фаховий молодший бакалавр» доповів проректор з науково-педагогічної роботи Степан Дячук. Різноманіття заходів, які проводили науково-педагогічні працівники, в т.ч. із залученням студентів — випускників коледжів, стало підґрунтям успішної вступної компанії — продовжують навчання в університеті випускники 59 закладів фахової передвищої освіти. У прийнятій ухвалі поставлено конкретні завдання, виконання яких забезпечить успішний набір студентів — скорочеників у 2023 році.
Серед найважливіших результатів підсумкової атестації у 2022 р., на думку першого проректора Олега Ляшука, є збільшення кількості проєктів, що бакалаври і магістри виконували на замовлення підприємств. Він зазначив, що переважна більшість випускників отримали відмінні і добрі оцінки на екзаменах з фаху та в результаті захисту кваліфікаційних робіт. Голова комісії з проблем навчання Галина Осухівська підкреслила, що тематика випускних робіт має формуватись, в першу чергу, згідно наукових напрямів випускових кафедр, а також рекомендацій Рад роботодавців.
Про результати фінансово-господарської діяльності університету за 2022 рік та результати виконання кошторису доходів та видатків доповідала головний бухгалтер Галина Марценко. У 2022 році стабільне фінансове становище університету було забезпечене завдяки збільшенню доходів від наукової діяльності, в т.ч. реалізації міжнародних наукових проєктів, та оптимізації видатків. На жаль, в умовах воєнного стану не було можливості здійснювати роботи з капітальних ремонтів. Одним із шляхів збільшення доходів є коригування вартості платних послуг з врахуванням інфляційних процесів.
Начальник відділу забезпечення якості освіти Любомир Матійчук детально проаналізував результати рейтингового оцінювання якості роботи факультетів і кафедр університету у 2022 році. Запровадження показників діяльності для керівників структурних підрозділів і науково-педагогічних працівників та використання їх для підведення підсумків діяльності колективу виявило ряд «вузьких» місць. Тому запропоновано внести зміни до Положення про рейтингове оцінювання якості роботи факультетів і кафедр університету.
На засіданні обговорили виконання Перспективного плану роботи з кадрового забезпечення діяльності Тернопільського національного технічного університету імені Івана Пулюя на 2018-2022 рр. і затвердили Перспективний план на 2023-2027 рр. Проректор з наукової роботи Павло Марущак сказав, що за попередній період перевиконано план захистів докторських дисертацій (план — 18, захищено — 19) і на 73% виконано план захистів кандидатських дисертацій та захистів на здобуття ступеня доктора філософії (план — 99, захищено — 72). Це високий результат, але потрібно і далі нарощувати зусилля колективу в цьому напрямі.
В університеті сформовано нові наукові школи, реорганізовано деякі науково-дослідні лабораторії.
Було затверджено ряд Положень про науково-дослідні лабораторії, Тимчасове Положення про дуальну форму здобуття вищої освіти, зміни до Положення про підготовку здобувачів вищої освіти ступеня доктора філософії та доктора наук в аспірантурі та докторантурі, нові редакції Положення про кафедру, Положення про індивідуальний навчальний план здобувача вищої освіти і Положення про порядок організації прийому іноземних делегацій, груп та окремих іноземців в Тернопільському національному технічному університеті імені Івана Пулюя, а також Комплексну програму з енергозбереження та ефективного використання паливно-енергетичних ресурсів в університеті на 2023-2027 роки.
Крім того, затверджено навчальні плани здобувачів вищої освіти з числа іноземних громадян англійською мовою навчання освітнього рівня бакалавр (весняний набір 2023 року) та рекомендації науково-технічної та науково-методичних рад.