Акредитація освітніх програм університету — важливе питання вченої ради

22 жовтня відбулося засідання вченої ради університету, на якому подвійної нагороди за активну винахідницьку діяльність удостоївся д.т.н., професор кафедри автомобілів Іван ГЕВКО. Іван Богданович отримав подяку від Українського національного офісу інтелектуальної власності та інновацій за перемогу у номінації «Найбільша кількість зареєстрованих корисних моделей» за 2023 рік і йому присвоєно почесне звання «Найкращий винахідник, раціоналізатор Тернопільської області» за 2023 рік. Щиро вітаємо шановного професора і бажаємо натхнення для подальшої діяльності у цій сфері і практичної реалізації нових ідей.

На засіданні вченої ради ректор університету Микола МИТНИК вручив атестат професора д.е.н., професору кафедри автомобілів Наталії РОЖКО і атестати доцентів доценту кафедри будівельної механіки, к.т.н. Михайлу ГУДЮ, доценту кафедри економічної кібернетики к.е.н. Ірині МАРТИНЯК, доценту кафедри економіки та фінансів к.е.н. Сергію РАДИНСЬКОМУ.

На засіданні вченої ради директором бібліотеки обрано нинішню виконувачку обов’язків директора бібліотеки Юлію СМАЛІЙ, а також присвоєно вчене звання доцента доценту кафедри економіки та фінансів к.е.н. Надії ЗАРІЧНІЙ і доценту кафедри харчової біотехнології та хімії к.т.н. Анастасії ЛЯЛИК.

Диплом доктора філософії галузі знань 13 Механічна інженерія за спеціальністю 131 Прикладна механіка вручено старшому викладачеві кафедри будівельної механіки Назарію БИКІВУ.

Щиро вітаємо працівників університету і бажаємо подальших успіхів!

Із звітом про результати набору студентів у 2024 році та завдання щодо забезпечення набору студентів у 2025 році виступив відповідальний секретар приймальної комісії Роман ЛЕЩУК, який детально проаналізував результати вступної компанії 2024 року та проблеми, що її супроводжували. Доповідач відзначив, що в університет прийшли студенти із 20 областей України, зросла кількість вступників, які обирали університет за 1 і 2 пріоритетами, та з вищим середнім балом за результатами МНТ. Основним акцентом діяльності науково-педагогічних працівників щодо набору студентів у 2025 році є активна профорієнтаційна робота із застосуванням нових форм і методів.

Проректор з науково-педагогічної роботи Степан ДЯЧУК та голова комісії вченої ради з проблем навчання Галина ОСУХІВСЬКА доповідали про акредитацію освітніх програм університету у 2023/2024 навч. році. Відзначено, що успішне проходження акредитації забезпечується злагодженою роботою гарантів освітніх програм, колективів кафедр, адміністрації та працівників супроводжуючих підрозділів. Позитивним є запровадження постійно діючого семінару для гарантів освітніх програм. Степан ДЯЧУК звернув увагу на формування звіту самооцінювання за новою формою, забезпечення належної якості надання освітніх послуг, приведення освітніх програм у відповідність до вимог нормативних документів, визначення особливостей, притаманних конкретній освітній програмі, які вирізняють її серед інших ОП (унікальність, фокус освітньої програми).

На засіданні затверджено нову редакцію Положення про студентський науковий гурток та проблемну групу Тернопільського національного технічного університету імені Івана Пулюя і Положення про реалізацію політики відкритої науки у Тернопільському національному технічному університеті імені Івана Пулюя, внесено зміни до ряду положень, пов’язані із зміною нормативної бази, відмінено ряд положень, що втратили актуальність.

З обговорюваних питань прийнято відповідні ухвали. На засіданні затверджено рекомендації науково-технічної та науково-методичної ради, а також новий склад науково-методичної ради.