22 жовтня у м. Збараж науковці Тернопільського національного технічного університету імені Івана Пулюя представили власні розробки, які є частиною проєкту "Цифрова колекція дерев’яної скульптури XVIII-XIX ст. з фондів Національного заповідника «Замки Тернопілля»". Координатором проєкту, який реалізується за підтримки Українського культурного фонду, виступив Національний заповідник "Замки Тернопілля".
Керівник лабораторії кіберфізичних систем, к.ф.-м.н., доц., Олександр КРАМАР у своїй доповіді окреслив особливості створення 3D-моделей відібраних експертами сакральних скульптур з експозиції Збаразького замку, їх використання у XR-застосунках, продемонстрував можливості технологій віртуальної реальності та адитивного виробництва у сфері збереження культурної спадщини.
Ключові моменти концепції інноваційного використання 3D-контенту в туристичній галузі Тернопільщини, розробленої у співпраці із кафедрою управління інноваційною діяльністю та сферою послуг в рамках реалізації ОПП «Цифрові інновації в туризмі» за сприяння д.е.н., доц. Романа ШЕРСТЮКА, викликали значний інтерес у фахівців-музейників. Далі керівник центру бенчмаркінгу та веб-менеджменту, к.т.н., доцент Андрій ПАЛАМАР представив учасникам зустрічі віртуальний тур виставкової зали із можливістю детального огляду кожної скульптури та підтримкою аудіодискрипції експонатів, інтегрований у web-ресурс НЗ "Замки Тернопілля".
Даний проєкт є важливим кроком у напрямку впровадження цифрових інновацій у сферу збереження та популяризації культурної спадщини, забезпечення широкого, постійного та інклюзивного доступу до неї та розвитку туризму для всіх зацікавлених осіб.