Делегація Тернопільського національного технічного університету імені Івана Пулюя у складі д.т.н., проф., завідувачки кафедри обладнання харчових технологій, проректорки з міжнародного співробітництва Тетяни Вітенько, к.т.н., доц., доцента кафедри комп’ютерних наук, помічника ректора з цифрової трансформації Сергія Марценка, к.т.н., доц., завідувачки кафедри кібербезпеки Наталії Загородної та к.т.н., старшого викладача кафедри фізики, начальника відділу міжнародного співробітництва Віталія Мочарського відвідали Технічний університет Габрово (Болгарія). Візит відбувався в рамках проєкту мобільності КА171, програми Еразмус+.
ТУ-Габрово є провідним технічним університетом Болгарії. Слід зазначити, що ТНТУ та ТУ-Габрово уже багато років плідно співпрацюють. Студенти ТНТУ мають змогу проходити семестрове навчання, а викладачі мають можливість викладати лекції, обмінюватись досвідом та проходити стажування в ЗВО-партнері.
Представники університету взяли участь у пленарному засіданні та секціях конференції UNITECH-2024 та офіційних урочистостях присвячених 60-річчю ТУ-Габрово. Делегація мала змогу передати вітання від ректора ТНТУ Миколи Митника ректору ТУ-Габрово Ілії Железарову та привітати університет і колектив з ювілеєм.
Під час візиту представники ТНТУ відвідали нові наукові лабораторії: лазерної обробки, електронно-променевої обробки, а також змогли побувати на відкритті нової навчальної лабораторії автоматизації, яка обладнана технікою і компонентами компанії-партнера FESTO. Сучасне обладнання, яке є в лабораторіях ТУ-Габрово надає широкі можливості для наукових досліджень. Обмінялись досвідом та домовились про спільні наукові дослідження.
Крім того, учасники делегації зустрілись зі студентками ТНТУ – Мигаль Зоряною (СП-32), Сташків Анастасією (МНм-51) та Яким Тетяною (МНм-51), які навчаються в Технічному університеті Габрово, як учасниці академічної мобільності в рамках програми Erasmus+. Під час теплої зустрічі дівчата поділились враженнями від навчання в університеті-партнері та обговорили основні переваги та виклики академічної мобільності загалом. Нові контакти та обговорені ідеї щодо майбутньої освітньої та наукової співпраці дозволять розширити міжнародну співпрацю ТНТУ.