17 грудня 2024 року відбулося підсумкове засідання вченої ради університету.
На засіданні вченої ради присвоєно вчене звання професора д.і.н., завідувачу кафедри інформаційної діяльності та соціальних наук Андрію КРИСЬКОВУ. Обрано на посаду завідувача кафедри економіки та фінансів к.е.н. доц. Андрія КРУПКУ, на посади професорів кафедр: інжинірингу машинобудівних технологій – д.т.н., професора Віктора БАРАНОВСЬКОГО, автомобілів – д.т.н., професора Івана ГЕВКА, інформаційної діяльності та соціальних наук – к.і.н., доцента Олега ГЕРМАНА, кафедри економіки та фінансів – д.е.н., професора Олену ПАНУХНИК.
Щиро вітаємо науково-педагогічних працівників, бажаємо подальшої натхненної праці на благо університету!
Проректор з наукової роботи Павло МАРУЩАК і проректор з міжнародного співробітництва Тетяна ВІТЕНЬКО були співдоповідачами з питання «Про стан і перспективи виконання науково-дослідних робіт, міжнародних освітніх і наукових проєктів та надання наукових послуг факультетами університету». Зусиллями науково-педагогічних працівників університет, за організаційної підтримки відповідних відділів, в університеті виконано план надходжень від виконання госпдоговорів та реалізації освітніх і наукових міжнародних проєктів. Відзначено, що другий конкурс Start up проєктів зібрав більше 50 учасників, зросла публікаційна активність, проведено міжнародні наукові конференції, матеріали яких публікуються у виданнях, що входять до наукометричної бази Scopus, подано ряд наукових проєктів для участі в українських та міжнародних конкурсах. У 2025 році університет буде проходити атестацію наукової діяльності, тому важливо забезпечити виконання якісних і кількісних показників усіма науково-педагогічними працівниками.
Проректор з міжнародного співробітництва Тетяна ВІТЕНЬКО доповіла про результати міжнародної діяльності університету в 2024 році та основні напрями і завдання на 2025 рік. Не зважаючи на труднощі, пов’язані з реалізацією завдань у цій сфері, в університеті є значні досягнення – більше 30 НПП стажувались за кордоном понад місяць; виконуються міжнародні освітні та наукові проєкти; укладено угоди з новими міжнародними партнерами. Тетяна Миколаївна наголосила на необхідності залучення ширшого кола науково-педагогічних працівників до написання міжнародних проєктів, а студентів –до участі у міжнародних обмінах та практиках. Все це також спрямоване на підвищення іміджу університету на міжнародній арені.
Про роботу бібліотеки звітувала директор Юлія СМАЛІЙ. Вона зазначила, що інституційний репозитарій ELARTU посідає 4 місце в Україні, продовжується робота з оцифрування журналів, які видаються в університеті, розширюється перелік платних послуг, що надаються видавничо-редакційним відділом, поповнюється книжковий фонд бібліотеки, надається доступ до баз даних електронних книг та наукової періодики, розвиваються веб-сервіси бібліотеки.
Про підсумки господарської діяльності університету за 2024 рік та затвердження плану робіт на 2025 рік доповів проректор з адміністративно-господарської роботи Василь КЛЕПЧИК. В цьому плані університет працює стабільно, оперативно усуваються аварійні ситуації, успішно реалізовуються заходи з енергозбереження, впроваджено систему енергоменеджменту, здійснено ряд робіт з поточних і капітальних ремонтів.
З усіх розглянутих питань прийнято відповідні ухвали.
Працівники кафедри автомобілів виступили з ініціативою про вшанування пам’яті заслуженого винахідника України, д.т.н., професора Богдана ГЕВКА. Професор кафедри автомобілів д.т.н. Роман РОГАТИНСЬКИЙ розповів про життєвий і творчий шлях Богдана Матвійовича, його внесок у розвиток університету і запропонував встановити на фасаді корпусу №2 меморіальну дошку на честь знаного в Україні і поза її межами науковця. Пропозиція підтримана членами вченої ради.
На засіданні рекомендовано до затвердження Конференцією трудового колективу Стратегію та Концепцію розвитку Тернопільського національного технічного університету імені Івана Пулюя, затверджено Стратегію інтернаціоналізації Тернопільського національного технічного університету імені Івана Пулюя, Положення про систему енергоменеджменту в Тернопільському національному технічному університету імені Івана Пулюя, Положення про порядок замовлення, виготовлення, обліку й видачі документів про вищу освіту (науковий ступінь) в Тернопільському національному технічному університеті імені Івана Пулюя, зміни до Положення про порядок обрання науково-педагогічних працівників Тернопільського національного технічного університету імені Івана Пулюя, План підвищення кваліфікації педагогічних і науково-педагогічних працівників Тернопільського національного технічного університету імені Івана Пулюя на 2025 рік, Правила прийому до ВСП «Гусятинський фаховий коледж Тернопільського національного технічного університету імені Івана Пулюя» та ВСП «Зборівський фаховий коледж Тернопільського національного технічного університету імені Івана Пулюя» для здобуття освітньо-кваліфікаційного рівня «кваліфікований робітник» у 2025 році, рекомендації науково-технічної і науково-методичної рад.