7 січня, у межах підготовки до вшанування пам’яті видатного земляка, науковця і перекладача Івана Пулюя, ректор Тернопільського національного технічного університету ім. Івана Пулюя Микола Митник зустрівся з головою Тернопільської обласної ради Богданом Бутковським. В обговоренні також взяли участь помічник ректора Михайло Блавіцький, заступник керівника виконавчого апарату обласної ради Володимир Мисик та начальник відділу міжнародного співробітництва та промоції області Руслан Кулик.
«Важливо берегти пам’ять про нашого видатного земляка та популяризувати його значний науковий доробок. Маємо об'єднати зусилля, щоб про Івана Пулюя дізналися якомога більше людей, а його досягнення були гідно поціновані в світі», — наголосив Богдан Бутковський.
«Життя Івана Пулюя пройшло в основному за межами України, але помислами і добрими справами він завжди був зі своїм народом. Хоча його наукові досягнення тривалий час залишалися недооціненими через історичні обставини, та нині його визнають як одного із основоположників рентгенографії, важливу постать у розвитку науки й техніки. Його ім’я стоїть поруч із всесвітньо відомими науковцями», — зазначив Микола Митник.
Довідково. Іван Пулюй народився 2 лютого 1845 року в містечку Гримайлів на Тернопільщині. У 1876 році захистив докторську дисертацію та здобув ступінь доктора філософії Страсбурзького університету. Знаменитий фізик стояв біля витоків одного із найвизначніших досягнень людства — відкриття Х-променів. Об’єктом його уваги були й проблеми молекулярної фізики, дослідження властивостей та природи катодних променів. Переклав Біблію та Псалтир українською мовою, автор близько 50 наукових праць із фізики та електротехніки українською, німецькою та англійською мовами. Помер вчений 31 сiчня 1918 року в Празi, де й похований.
Джерело: tor.gov.ua/