Науковці ТНТУ взяли участь в реалізації проєкту «Цифрова колекція сакральної дерев'яної скульптури XVIII-ХІХ ст.»

Тернопільський національний технічний університет імені Івана Пулюя продовжує активно брати участь у збереженні культурної спадщини України. У рамках співпраці з Національним заповідником "Замки Тернопілля" наші викладачі, к.т.н., доцент Андрій ПАЛАМАР та к.ф.-м.н., доцент Олександр КРАМАР, аспіранти Володимир ВОЛОСЬКИЙ та Тарас КРАМАР, а також магістрантка Юлія БУДНА зробили вагомий внесок у реалізацію проєкту «Цифрова колекція сакральної дерев'яної скульптури XVIII-ХІХ ст. з фондів Національного заповідника "Замки Тернопілля".

Проєкт, що реалізується за підтримки Українського культурного фонду, спрямований на збереження та популяризацію сакрального мистецтва за допомогою новітніх технологій. В рамках проєкту було оцифровано та створено 3D-моделі відібраних експертами скульптур з експозиції Збаразького замку, а також інтегровано у web-ресурс Національного заповідника "Замки Тернопілля" віртуальний тур виставкової зали із можливістю детального огляду кожної скульптури.

Важливо відзначити, що для розробки віртуальної екскурсії використовувалося обладнання університету, а для її розміщення на web-ресурсі використаний університетський веб-сервер.

Ця ініціатива є важливим кроком у напрямку збереження культурної спадщини України та забезпечення широкого доступу до неї для всіх охочих.