Наукові пікніки у Тернополі

Польсько-український проект «Scientific Fun — наукові пікніки в Україні» відбудеться 7 вересня 2014 року у Тернополі. Розпочнеться захід о 12 годині на Театральному майдані міста. Минулого року участь у заході взяли близько трьох тисяч мешканців міста й області.

Чим «Наукові пікніки» здивують цього року, розповіли координатори проекту у Тернополі — Михайло Сиротюк та Христина Білінська під час прес-конференції 15 серпня.

— «Наука єднає Україну!» — це гасло проекту, яке об’єднує науковців, дослідників, студентів та школярів з усіх куточків України та з-за кордону, — зазначив Михайло Сиротюк. — Метою проекту є популяризація науки серед молоді та розвиток новітньої наукової еліти в Україні. У рамках проекту кожен охочий зможе поекспериментувати в імпровізованій лабораторії, відчути себе дослідником та поспілкуватися з науковцями.

Долучитися до заходу може будь-хто. Організатори запевняють: буде цікаво!

— Готуємо кілька десятків цікавих дослідів з фізики, хімії, біології, — розповіла Христина Білінська. — Це і запалення міні-вулкану, можливість бігати по воді, велетенські бульбашки і зображення оптичної ілюзії. Але це далеко не все, що чекає учасників та гостей проекту «Scientific Fun — наукові пікніки в Україні. Загалом, організатори готують кілька десятків цікавих дослідів з фізики, хімії, біології та астрономії. Плануємо розмістити більше 30 міні-лаболаторій просто неба вздовж бульвару Тараса Шевченка та на Театральному майдані».

Для довідки. У вересні 2013 року Заходи у рамках проекту «Scientific Fun — наукові пікніки в Україні» відбулися у п’яти містах України: Львів, Тернопіль, Київ, Луганськ та Харків. За підрахунками, участь у них взяли близько 16 тисяч юних дослідників та члени їх родин.

Проект проходить за підтримки Фонду «Освіта для Демократії» в рамках програми «Перетворення в Регіоні — RITA» Польсько-Американського Фонду Свободи, Тернопільської міської ради, Тернопільської обласної державної адміністрації.

За матеріалами новинного порталу «За Збручем»