Міжнародна діяльність

Тернопільський національний технічний університет імені Івана Пулюя (ТНТУ) — вищий навчальний заклад, який визнаний міжнародними освітніми організаціями, активний член Європейської асоціації університетів (EUA), мережі Вищих інженерних шкіл Франції «n+i», учасник Magna Charta Universitatum, міжнародної учасник Балтійської програми університетів (BUP), Асоціації наукових та технічних бібліотек університетів (IATUL). На даний час ТНТУ ім. І. Пулюя працює за прямими договорами з 70 закордонними університетами з 21 країни. В ТНТУ функціонують 11 міжнародних освітніх центрів: СІSСО, VUE, Schneider Еіесtrіс, Місrosoft ІТ, АСКОН, QNX Software Systems, SUN Microsystems, ІВМ, STMicroelectronix, D-Link, С++.

Значну увагу в ТНТУ приділяють навчанню іноземних студентів. В університеті навчаються 270 іноземців, у тому числі англійською мовою навчання, з яких 90 представляють Нігерію, 34 — Зімбабве, 21 — Р Конго та ДР Конго, 21 — Єгипет, 13 — Намібію, 6 — Пакистан, 5 — Камерун, 4 — Кенію, 4 — Судан, 3 — Марокко, 3 — Анголу, 3 — країни Європи, 3 — країни Азії, 43 — інші країни Африки.

В ТНТУ виконується 5 освітніх і 3 наукових міжнародних проекти: «Рівні можливості для здобуття професії молодими матерями-студентками у вищих навчальних закладах»; «Міжуніверситетські стартап центри для розвитку та підтримки студентських інновацій» (SUCSID); «Модернізація післядипломної освіти з безпеки та стійкості до зовнішніх впливів у сферах людської та індустріальної діяльності (SEREIN)»; «Розробка та впровадження міжнародної системи дистанційного навчання» (ініціатива ООН «Сталий розвиток вищої освіти», програма «Академічний вплив ООН»); «Розвиток освітніх, наукових і культурних зв'язків на основі спільного українсько-таджицької факультету» (ініціатива ООН «Сталий розвиток вищої освіти», програма «Академічний вплив ООН»); «Властивості зони термічного впливу зварних з'єднань сучасних сталей стійких до повзучості». У серпні 2015 року університет за результатами другого конкурсу програми Еразмус+ став учасником чотирьох проектів Європейського Союзу, а саме: за напрямом КА1: «Навчальна мобільність» університет увійшов у консорціуми двох Еразмус проектів від Люблінської політехніки та від Опольської політехніки відповідно; за напрямом KA2 «Розвиток потенціалу вищої освіти» університет увійшов в консорціум проекту «Розвиток інфраструктури мережі для підтримки молодіжного інноваційного підприємництва на базі платформи FABLAB»; за напрямом «Жан Моне» в університеті виграно грант для створення навчального модуля «Екологічно відповідальний бізнес: дослідження та імплементація європейського досвіду».

Реалізація спільних програм академічної мобільності, зокрема програм подвійних дипломів, є одним з пріоритетних напрямків розвитку міжнародного співробітництва університету. Усі студенти ТНТУ мають можливість брати участь у програмах академічної мобільності, що імплементуються у співпраці з ВНЗ Польщі, Німеччині, Великобританії, Франції та США. Так, у Державному університеті «Люблінська Політехніка» (Польща) за програмою подвійних дипломів магістрів навчаються 30 студентів, в Університеті «Опольська Політехніка» — 1 студентка, в Університеті прикладних наук м. Шмалькальден (Німеччина) за україно-німецькою програмою підготовки бакалаврів — 2 студенти. За програмою академічної мобільності «Польський Еразмус для України та Еразмус+» 14 студентів університету навчаються у 7 польських університетах. Крім цього, студенти ТНТУ навчалися у Гліндворському Університеті (м. Рексем, Уельс, Великобританія) та у Міжнародній вищій школі комп’ютерних наук та інформаційних технологій (м. Сержі, Франція).

В ТНТУ активно використовують дистанційну форму навчання. Зокрема, за кордоном створюються локальні центри дистанційного навчання. Такі центри вже функціонують на базі Технологічного університету Таджикистану, Українського культурного Центру в штаті Мічиган (м. Воррен, США). У процесі створення центри дистанційного навчання в Словенії, Португалії та Канаді.

Невід’ємною частиною програми академічної мобільності є виробнича практика. Щороку значна кількість студентів проходить практику у компанії «Устронянка», м. Устронь, Польща (2007-2015 рік — 337 студентів), за програмою «Аполло» (Німеччина, 2012-2015 — 13 студентів), за програмою об'єднання «Німецький селянський союз» (Німеччина, 2012-2015 — 9 студентів), за програмою «Агроімпульс» (Швейцарія, 2012-2015 — 15 студентів), за програмою ДААД «Літні курси у німецьких ВНЗ» — 2 студенти (2015). У липні 2015 року у м. Слупськ (Республіка Польща) стажування у літній мовній школі пройшли 28 студентів ТНТУ та Гусятинського коледжу ТНТУ.

Практика у компанії «Устронянка» (Польща)

В університеті на комерційних засадах функціонує Центр іноземних мов для поглибленого вивчення англійської, німецької, французької та польської мов. Це дозволяє щороку понад 120 студентам ТНТУ приймати участь у міжнародних молодіжних програмах обміну та проходити стажування й практику на підприємствах у Великобританії, США, Франції, Німеччини, Польщі.

В університеті значну увагу приділяють відрядженням за кордон науко¬вців, викладачів, аспірантів та студентів для проведення наукових досліджень й проходження наукового стажування, а також візитам представників сфери освіти і науки з країн близького й далекого зарубіжжя. Так, загальна кількість виїздів працівників та студентів за межі України у 2015 році становить 172, з них 135 — виїзди студентів. У 2014/2015 навчальному році четверо викладачів та науковців університету проводили наукові дослідження та проходили стажування за кордоном. У цьому ж році університет відвідали більше 90 осіб — представників та науковців з багатьох вищих навчальних закладів із-за кордону, асоціацій та компаній, а саме: Республіки Польща, Федеративної Республіки Німеччина, Литовської Республіки, Республіки Білорусь, Угорщини, Республіка Іран, Республіки Молдова, Франції, Румунії, Чеської Республіки, Великобританії, ФР Нігерії, Фінляндії, Грузії.

За довідками про міжнародну діяльність ТНТУ просимо звертатись у відділ міжнародних зв'язків, к.44, тел. 0352 252976.