Міжнародні освітні програми

Програма європейського союзу Еразмус+

Еразмус+ – це нова програма ЄС в галузі освіти, навчання молоді та спорту на період 2014-2020 років. Вона пропонує низку можливостей для студентів, дослідників, працівників вищих навчальних закладів та організацій з усього світу. Усі ці можливості фінансує Європейський Союз.

Основні компоненти програми Еразмус+:

 1. KA1 — Навчальна мобільність.
 2. KA2 — Співпраця для інновацій та обміну вдалими практиками.
 3. KA3 — Підтримка політики реформування вищої освіти.
 4. Програма Жана Моне.
 5. Спорт

Організації, що можуть брати участь у програмі Еразмус+:

 • навчальні заклади, громадські та молодіжні організації, підприємства тощо.

Цільові групи програми Еразмус+:

 • студенти, аспіранти, професорсько-викладацький склад ВНЗ, молоді фахівці, експерти в області вищої освіти тощо.

Корисні посилання

 1. Офіційний ресурс програми: http://ec.europa.eu/programmes/erasmus-plus/index_en.htm
 2. Національний Еразмус+ офіс в Україні: http://erasmusplus.org.ua/
 3. Інструкція щодо умов участі у програмі: http://ec.europa.eu/programmes/erasmus-plus/documents/erasmus-plus-programme-guide_en.pdf
 4. Інформація щодо переліку документів необхідних для участі у конкурсах, оголошених у рамках програми Еразму+: http://ec.europa.eu/programmes/erasmus-plus/discover/guide/documents-applicants_en.htm
Програми Еразмус+ (PDF, 732.3 KiB)

Програми подвійних дипломів

Імплементація програм подвійних дипломів є одним з пріоритетних напрямів міжнародного співробітництва університету. У ТНТУ студенти всіх спеціальностей мають змогу навчатись за вказаними програмами, що реалізуються у співпраці з ВНЗ Польщі, Німеччини, Франції та Великобританії. Це дозволяє українським студентам здобувати вищу освіту за інтегрованими навчальними програмами одночасно у двох вищих навчальних закладах різних країн. Навчаючись за програмами подвійних дипломів, студенти мають можливість стати висококваліфікованими фахівцями з обраної спеціальності та отримати легітимні дипломи державного (українського) та європейського зразків. Крім цього, ці програми уможливлюють здобуття якісної європейської освіти за пільгових умов, оскільки вартість навчання значно нижча в порівнянні з виїзною моделлю.

Програми подвійних дипломів (PDF, 1.2 MiB)

Програма імені Фулбрайта

Програма академічних обмiнiв iменi Фулбрайта є однією з найпрестижніших міжнародних програм обміну вченими та студентами, що фінансується урядом Сполучених Штатів Америки.

Програма імені Фулбрайта в Україні пропонує такі гранти, стипендії та програми для науковців, викладачів та випускників вузів України:

Гранти для проведення наукових досліджень в університетах США (Fulbright Scholar Program / Fulbright Scholar-in-Residence Program); цільова група: кандидати та доктори наук; дослідники без наукового ступеня, журналісти, діячі культури з досвідом роботи не менше 5 років.

Гранти для молодих науковців на проведення досліджень в університетах США (Fulbright Faculty Development Program); цільова група: викладачі та дослідники віком до 40 років з дворічним професійним досвідом, які ще не мають наукового ступеня, а також молоді кандидати наук (не пізніше 5-ти років після захисту).

Стипендії для навчання на магістерському рівні в університетах США (Fulbright Graduate Student Program); цільова група: студенти старших курсів, випускники ВНЗ та аспіранти.

Програма запрошення американських учених (Fulbright Specialist Program/U.S. Fulbright Scholar Program) дає можливість українським ВНЗ запросити американських науковців на термін від двох до шести тижнів або від одного семестру до двох.

Детальна інформація на сайті: http://www.fulbright.org.ua/

3 березня 2016 року