6 листопада 2008 року відбулась Міжнародна науково-практична конференція "Перспективи розвитку туристично-рекреаційного бізнесу західного регіону України".

У її роботі взяли участь представники обласної державної адміністрації, обласної та міської рад, спеціалісти туристично-рекреаційних організацій, представники вищих навчальних закладів, зарубіжних організацій:

Андрій Флісак – к.е.н., доцент, заступник голови Тернопільської обласної державної адміністрації, заслужений економіст України;

Михайло Лисевич – начальник управління з питань туризму облдержадміністрації;

Галина Сопронюк – голова правління ЗАТ "Тернопільтурист";

Роман Гудима – директор Тернопільського обласного комунального центру туризму, краєзнавства, спорту та екскурсій учнівської молоді;

Ольга Циклиняк – начальник відділу туризму та рекреації, управління з питань туризму облдержадміністрації;

Валерій Старичков – директор обласного спортивно-туристського клубу;

Сергій Попович – проректор з наукової роботи інституту туризму ФПУ;

Марта Мальська – зав. кафедри туризму Львівського національного університету ім. Івана Франка;

Оксана Горобець – к.е.н., доцент кафедри географії і туризму Тернопільського національного педагогічного університету ім. В.Гнатюка;

Марія Тарас – директор обласної дирекції "Страхова компанія "Оранта".

Богуслав Пєтрулєвіч – директор інституту інформаційно-технічного навчання, Зеленогурський університет (Польща);

Адам Мушинський – д.п.н., директор Центру освіти дорослих, м. Глогов (Польща);

Радослав Мушкета – д.п.н, декан Академії педагогіки та адміністрування, м. Вроцлав (Польща);

Берн Маєр – д.н., Потсдамський університет (Німеччина)

Конференцією розглянута наступна тематика:

1. Стан та перспективи розвитку туристичної діяльності у Тернопільській області в контексті розвитку туристично-рекреаційного бізнесу у Західному регіоні України на сучасному етапі.

2. Особливості розвитку підприємництва в сфері туризму і рекреації.

3. Вплив органів влади на розвиток профспілкового туризму в Тернопільській області.

4. Шляхи вдосконалення методів регіонального управління в сфері туризму та рекреації.

5. Про можливості використання іноземного досвіду в формуванні проектів розвитку курортно-рекреаційного комплексу Західного регіону.

За підсумками Міжнародної науково-практичної конференції "Перспективи розвитку туристично-рекреаційного бізнесу Західного регіону України" підготовлені рекомендації.

Репрезентовано монографію кафедри менеджменту підприємницької діяльності "Туризм України: економічні та організаційні механізми розвитку" - Тернопіль, "Терно-граф" - 2008 – 976 с.

Матеріали конференції будуть видані у Збірнику наукових праць.