Друга Всеукраїнська науково-технічна конференція
«Теоретичні та прикладні аспекти радіотехніки і приладобудування»

9 - 10 червня 2015 року на факультеті контрольно-вимірювальних та радіокомп’ютерних систем (ФРК) Тернопільського національного технічного університету імені Івана Пулюя відбулась Друга Всеукраїнська науково-технічна конференція «Теоретичні та прикладні аспекти радіотехніки і приладобудування».

Участь у конференції взяли науковці з провідних дослідницьких, наукових та освітніх закладів Києва, Львова, Вінниці, Харкова, Тернополя. Зокрема, Інститут електродинаміки Національної академії наук України (ІЕД НАНУ) представляли провідний науковий співробітник, лауреат Державної премії СРСР, д.т.н., проф. Юрченко М.М., зав. відділом транзисторних перетворювачів, д.т.н., проф., Юрченко О.М., науковий співробітник Твердохліб Ю.О.

У роботі конференції взяли участь представники підприємств: науково-виробничої фірми ТзОВ «ІНТЕГРАЛ», Тернопільської філії Державного концерну радіомовлення, радіозв'язку та телебачення, ПАТ Тернопільський радіозавод «ОРІОН», Державного науково-технічного підприємства «ПРОМІНЬ», Державного науково-технічного підприємства «ТЕХАС-К», Тернопільського конструкторського бюро «СТРІЛА», науково-промислової фірми ТзОВ «КВАЗАР-ПЛЮС», ТОВ «ДІПОЛЬ», корпорації «Науковий парк «Інноваційно-інвестиційний кластер Тернопілля»

Відкривав конференцію голова організаційного комітету, декан факультету ФРК, к.т.н., доц. Яськів В.І. У вступному слові Володимир Іванович згадав історію розвитку факультету і кафедр, яка сягає початку 90-их років, розповів про наукові здобутки та перспективні шляхи подальшої роботи.

Привітав учасників конференції заступник голови Тернопільської обласної державної адміністрації Леонід Олексійович Бицюра. У своєму виступі Леонід Олексійович наголосив на важливості поєднання науки з виробництвом задля розвитку країни на основі інноваційних досягнень у сфері робототехніки, електроніки, телекомунікацій, оптоволоконних систем передачі інформації.

Із вітальним словом також виступили: заступник голови програмного комітету, проректор з наукової роботи ТНТУ імені Івана Пулюя, д.т.н., проф. Роман Михайлович Рогатинський; директор науково-виробничої фірми ТзОВ «ІНТЕГРАЛ» Ольга Степанівна Колос; завідувач відділу транзисторних перетворювачів ІЕД НАНУ (м. Київ), д.т.н., проф. Олег Миколайович Юрченко; професор кафедри біотехнічних систем, д.т.н., проф. Богдан Іванович Яворський; завідувач кафедри економіки та фінансів, д.е.н., проф. Олена Віталіївна Панухник; доцент кафедри технології машинобудування, к.т.н., доцент Михайло Григорович Дичковський; керівник радіопередавального центру Тернопільської філії Державного концерну РРТ Олександр Павлович Свідерський.

Учасники конференції працювали у 5 секціях:

1. Математичні моделі та інформаційні технології радіотехніки та приладобудування;
  2. Обчислювальні методи та засоби в радіотехніці і приладобудуванні;
  3. Супутникові та наземні системи телекомінікацій;
  4. Електроживлення радіоелектронної апаратури;
  5. Радіоелектронні біотехнічні апарати і системи.

Цікавими та конструктимними були доповіді: Драґан Я. «Системний аналіз стану та обґрунтування основ сучасної теорії стохастичних сиґналів»; Юрченко О. «Підвищення ефективності високочастотних резонансних інверторів напруги з НЧ модуляцією для установок індукційного нагріву при широкому діапазоні зміни параметрів навантаження»; Стрембіцький М. «Отримання навчальної послідовності для нейромережевого контролера керування кутомірної осі антенної системи».

Про роботу науково-технічної конференції повідомляє сайт Тернопільської ОДА http://www.oda.te.gov.ua/main/ua/news/detail/95290.htm

Більше фото на сторінці Facebook